top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia duszpasterskie


VI Niedziela w ciągu roku - 14 lutego 2021 -


1. Dziś wspominamy ŚW. CYRYLA I METODEGO, Patronów Europy. Za ich wstawiennictwem módlmy się w intencji całej Europy, aby nie zapominała o swoich chrześcijańskich korzeniach. Dziś także wspominamy ŚW. WALENTEGO, Patrona zakochanych. Módlmy się także w intencji narzeczonych i wszystkich małżeństw, aby swoją miłość budowali na Bożych przykazaniach.


2. W poniedziałek, 15 lutego, o godz. 16.30 kolejna KATECHEZA DLA DZIECI przed I Komunią Świętą. Tym razem zapraszamy dzieci z klasy III a.


3. We wtorek wyjątkowo nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Odprawimy za to przed Mszą św. nabożeństwo do św. Józefa.


4. W środę rozpoczynamy WIELKI POST. W naszym kościele w ŚRODĘ POPIELCOWĄ będą dwie Msze św. - o godz. 9.00 i o godz. 18.00. Podczas Mszy dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. W tym dniu zachowujemy post ścisły, tzn. powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i spożywamy tylko trzy posiłki. Znak popiołu sypanego na głowę oznacza postawę pokory i skruchy serca. Skupienie, pokuta i żal z naszej strony, które podejmujemy, mają nam pomóc w dziele nawrócenia. Dlatego też ten czas 40 dni do Wielkanocy oznacza również odejście od zabaw i innych rozproszeń, by móc czuwać nad sobą.


5. Na czas Wielkiego Postu - w każdy piątek - zmieni się układ nabożeństw w naszym kościele.

Już o godz. 17.15 będą WYPOMINKI ROCZNE, połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

O godz. 17.30 nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ, a później Msza św. Z kolei po Eucharystii, o godz. 18.45 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży.

Z kolei NABOŻEŃSTWA GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym będą odprawiane w każdą niedzielę o 17.15.

Gorąco zapraszamy do włączenia się w nabożeństwa wielkopostne, które pomogą nam owocniej przeżyć ten święty czas pokuty i nawrócenia.


6. Co więcej, najbliższy piątek będzie „DNIEM PRZEBŁAGANIA ZA GRZECHY ludzi Kościoła w jedności z Ojcem Świętym Franciszkiem i Kościołem”. Zachęcamy do podjęcia postu w tej intencji oraz zapraszam na nabożeństwo przebłagalne, połączone z godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu, na godz. 15.00.


7. W sobotę, tj. 20 lutego, odprawimy MSZĘ ŚW. W ŚWIETLICY W KOZACH o godz. 17.00. Msza ta będzie już Mszą niedzielną, podczas której będzie także obrzęd posypania głów popiołem.


8. W przyszłą niedzielę tacę przeznaczymy na INWESTYCJE. Została już wpłacona zaliczka w wysokości 11 000 zł na nowe drzwi do naszego kościoła.


9. Już dziś informujemy, że REKOLEKCJE PARAFIALNE w naszej parafii są planowane w terminie od 28 lutego do 3 marca, czyli od II Niedzieli Wielkiego Postu. Do wygłoszenia rekolekcji został poproszony ks. dr Paweł Jasina SChr, prefekt naszego seminarium w Poznaniu.

Z kolei w gablocie zostały również wywieszone terminy rekolekcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w których będzie można uczestniczyć poprzez TVP3.


10. INTENCJE mszalne.


11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. JACEK SZPARUG z Dobrzan, śp. LESŁAW WĘCKOWSKI z Dobrzan, śp. HELENA WISZNIEWSKA z Dobrzan, śp. MARIAN BĄK z Szadzka i śp. KAROLINA KUBIS z Ognicy.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

283 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page