top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia duszpasterskie


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Palmową - 28 marca 2021 -


1. Rozpoczynamy ostatni tydzień Wielkiego Postu, tzw. WIELKI TYDZIEŃ. W naszej wspólnocie witamy kl. Damiana, który będzie z nami przeżywał swoją praktykę duszpasterską.

Od poniedziałku do środy włącznie Msze i nabożeństwa wieczorne pozostają bez zmian.


2. W czwartek wieczorem rozpoczynamy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE, czyli trzy dni, podczas których będziemy wchodzić coraz głębiej w Mękę i Śmierć Jezusa, aż po Jego Zmartwychwstanie.

W Wielki Czwartek - w dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa - Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00. Adoracja w tym dniu potrwa do godz. 22.00.

W Wielki Piątek adoracja będzie trwać już od godziny 8.00. O godzinie 15.00 rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego i odprawimy Drogę Krzyżową. Liturgię Męki i Śmierci Chrystusa rozpoczniemy z kolei o godz. 19.00, a o godz. 22.00 zaśpiewamy trzy części Gorzkich Żali. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii.

W Wielką Sobotę Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00. Wcześniej również będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w Grobie już od godz. 8.00. Na tę adorację został przygotowany osobny grafik z wyznaczeniem i zaproszeniem mieszkańców poszczególnych ulic, miejscowości, jak i osób z poszczególnych grup parafialnych. W miarę możliwości dostosujmy się do tego grafiku, aby przy Grobie Pana Jezusa była zawsze jakaś modląca się osoba.


3. Został także stworzony GRAFIK SPOWIEDZI w tym tygodniu. Znajduje się on w gablocie, jak i w Internecie. Ogólnie jednak mówiąc okazja do spowiedzi będzie - od poniedziałku do środy przed i po Mszy św. do godz. 20.00. W Wielki Czwartek po Mszy św. do godz. 22.00. W Wielki Piątek od godz. 8.00 do 12.00, od 16.00 do 19.00 oraz po Liturgii do końca Gorzkich Żali. W Wielką Sobotę od 10.00 do 13.00 oraz 18.00 do 19.30.


4. W tym roku będziemy błogosławić tradycyjnie POKARMY NA STÓŁ WIELKANOCNY. Wszystkie poświęcenia będą poza budynkami na zewnątrz. Prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych. I tak:

w Dobrzanach - godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00 przed kościołem; w Kępnie o godz. 10.00 przy kościele, w Odargowie o 10.30 przy kościele, w Szadzku o 11.00 przez całą miejscowość, w Sierakowie o 11.30 przy krzyżu, w Ognicy o 10.00 przy kościele, w Błotnie o 10.20 przy kaplicy, w Bytowie o 10.40 przy kościele, w Krzemieniu o 11.00 przy kościele, w Grabnicy o 11.20 na przystanku autobusowym, w Dolicach o 11.40 przy cerkwi oraz w Kozach o 11.30 przy świetlicy. Wszystkie grafiki - spowiedzi, adoracji, obchodów Triduum Paschalnego i święconki są wywieszone w gablocie, jak i w Internecie.


5. W środę ks. Proboszcz i ks. Tadeusz odwiedzą chorych z sakramentalną posługą. Ks. Marcin i ks. Michał uczynią to w tygodniu po Świętach.


6. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO Msze św. w kościele parafialnym według następującego porządku: 6.00 - rezurekcja z procesją, a później o godz. 10.30, 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 9.00. Na naszych filiach godziny pozostają bez zmian.


7. Jak wiemy od soboty obowiązują nas ZAOSTRZONE ZASADY SANITARNE. W naszym kościele może znajdować się 20 osób, nie wliczając obsługę liturgiczną. Natomiast nie ma limitów poza kościołem, tylko jest obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz zachowanie odległości. Bardzo zatem prosimy, aby zachować te wytyczne. Na zewnątrz będzie włączony głośnik. Wszystkie dni będą także transmitowane przez naszą kamerę.


8. TACA INWESTYCYJNA wyniosła w zeszłą niedzielę 3 020 zł, a także została wpłacona na konto znaczniejsza ofiara na inwestycję. Bardzo dziękujemy za te ofiary. Dziękujemy również za ofiary na kwiaty do Grobu. Złożyliście ponad 2 000 zł. Pieniądze te będą później wykorzystane również po Świętach na kwiaty do ołtarza.


9. INTENCJE mszalne.


10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. IRENA BĄCZKOWSKA z Ognicy, której pogrzeb będzie w najbliższy wtorek o godz. 13.00. R.i.P.


11. Wszystkim życzymy owocnych i głębokich przeżyć w czasie zbliżających się dni Triduum Paschalnego.

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

288 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page