top of page

Ogłoszenia duszpasterskie na 1 października


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXVI niedzielę w ciągu roku - 1 października 2023 -


1. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w naszym Triduum przed odpustem, a także za tak liczne uczestnictwo podczas samej uroczystości odpustowej – i to zarówno parafianom z Dobrzan, jak i – co bardzo cieszy – parafianom z naszych filii. Dziękujemy także wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego przeżycia tych dni.


2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 będziemy z kolei przeżywać nasz Rodzinny Festyn Parafialny. Zapraszamy całe rodziny na to wydarzenie na teren za plebanią – będzie wiele atrakcji dla wszystkich. Dla dzieci będą m.in. gry, zabawy, warsztaty, dmuchańce, słodkości, sklepik i wiele jeszcze innych atrakcji, jak np. te przygotowane przez Nadleśnictwo z Dobrzan w ramach 100-lecia Lasów Państwowych. Dla dorosłych będą m.in. atrakcje kulinarne przygotowane przez Radę Parafialną, jak np. szynka pieczona, zupa gulaszowa, grochówka, grill. Będzie także ciasto, kawa, herbata. Będzie też występ dzieci i zaśpiewa nam również chór Apasjonata. Będziemy również gościć wśród nas p. Andrzeja Szelążka, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, który zapowiedział, że przywiezie dla naszej parafii – na budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych – bon o wartości 20 000 zł. Z serca już teraz dziękujemy Lasom Państwowym za taki prezent odpustowy.

Po obecności na naszym festynie p. Dyrektor uda się do Biblioteki w Urzędzie Miejskim, gdzie o godz. 14.00 będzie miał spotkanie autorskie i prezentację swojej książki „Dzieci wojny”. Zapraszamy.


3. Rozpoczynamy październik, miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Stąd zapraszamy codziennie do kościoła na wspólne odmawianie Różańca o godz. 17.30. Dziś dodatkowo po wieczornej Mszy św. zapraszamy mężczyzn na męski różaniec z racji I niedzieli miesiąca.

Dzieci swoją modlitwę różańcową będą miały w czwartki o godz. 17.15, przy grocie Matki Bożej.


4. W tym tygodniu będziemy przeżywać I Czwartek, I Piątek i I Sobotę miesiąca. W piątek księża udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. Natomiast w sobotę tradycyjnie zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające na godz. 8.00, a później na Mszę św. na godz. 9.00. Bardzo prosimy, aby po Mszy św. w sobotę w kościele zostały członkinie Jasnogórskiej Róży Różańcowej oraz wszystkie osoby z Róż Różańcowych. Będzie bardzo krótkie spotkanie z ks. Andrzejem.


5. W przyszłą niedzielę zostaną wystawione kartki na Wypominki listopadowe, które prosimy złożyć do końca października, aby od 1 listopada móc się modlić za naszych Zmarłych.

Również od przyszłej niedzieli nasza Liturgiczna Służba Ołtarza będzie rozprowadzać - zarówno w Dobrzanach, jak i na naszych filiach - znicze. Dochód będzie całkowicie przeznaczony na działalność naszego LSO.


6. Przypominamy wszystkim pielgrzymom, udającym się do Grecji, że wyjeżdżamy spod naszego kościoła w najbliższą sobotę, tj. 7 października o godz. 22.00. W autobusie będzie można uregulować należność w wysokości 350 zł za transfer na Okęcie w Warszawie.


7. Zapraszamy na wspólne pielgrzymowanie i czuwanie w intencji Polonii, ich rodzin i duszpasterzy na Jasnej Górze w nocy z 20 na 21 października. Jest dużo jeszcze wolnych miejsc.


8. Zapraszamy już dziś młodszą i starszą młodzież na wyjazd na zimowisko podczas ferii - od 22 do 27 stycznia 2024 - do Czarnej Góry. W programie: pobyt w Legnicy, Kłodzku, jazda lub nauka na nartach, Aquapark we Wrocławiu i wiele innych atrakcji. Koszt jest zależny od dwóch czynników – będzie on mniejszy, jeżeli ktoś się zapisze do końca października, a drugi czynnik zależy od ilości dni jazdy na nartach (można wybrać 2 lub 3 dni na stoku). Zapisy i więcej informacji u ks. Grzegorza i ks. Dominika. Przy zapisach prosimy o zaliczkę 500 zł.


9. Po ubiegłej niedzieli hospicyjnej do Caritas zostały przesłane 2 000 zł. Bardzo dziękujemy za ofiary.


10. INTENCJE.


11. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. AGATA ZIMNA z Dobrzan. R.i.P.ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

246 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page