top of page

Ogłoszenia duszpasterskie na 12.03.2023


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Wielkiego Postu - 12 marca 2023 -


1. Dziękujemy jeszcze raz naszym rekolekcjonistom – ks. Łukaszowi i ks. Maksymilianowi za przeprowadzenie tegorocznych REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH – parafialnych i szkolnych.

Dziękujemy także za Wasz udział w tych duchowych ćwiczeniach wielkopostnych.


2. Zapraszamy na nabożeństwa związane z okresem Wielkiego Postu – a więc w niedziele na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15 oraz w piątki na nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ. Dla przypomnienia – dzieci nabożeństwo mają o godz. 16.30, dorośli o godz. 17.30 (poprzedzone modlitwą za zmarłych w Wypominkach rocznych o godz. 17.15) oraz młodzież o godz. 19.00.


3. Można zabierać „TORBY MIŁOSIERDZIA”, ale można również przynosić produkty w innych opakowaniach, gdyby zabrakło oryginalnych toreb.

Od dziś można także nabywać ŚWIECE WIELKANOCNE. Są one rozprowadzane przez Caritas w kruchcie kościoła.

Zachęcamy także cały czas do dzielenia się JAŁMUŻNĄ WIELKOPOSTNĄ.


4. W piątek zapraszamy na nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ – dzieci na godz. 16.30, dorosłych na godz. 17.30, z tym że o godz. 17.15 modlimy się za zmarłych w Wypominkach rocznych, a młodzież na godz. 19.00.


5. W przyszłą niedzielę tacę przeznaczymy na INWESTYCJE w naszej parafii.


6. W uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, 25 marca, w sobotę w naszej parafii będzie zorganizowany WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA dla młodzieży z parafii prowadzonych przez Chrystusowców. Stąd gorąca prośba do wszystkich Gospodyń, aby upiec ciasto dla tej młodzieży. Prosimy jednak, aby chętne Panie zgłosiły ks. Łukaszowi swoją chęć i możliwość upieczenia czegoś. Najlepiej skontaktować się z ks. Łukaszem w najbliższym tygodniu, abyśmy wiedzieli na co możemy liczyć. Z góry już dziękujemy za dobre – jak zawsze – wypieki.


7. W tym tygodniu – 15 marca – mija termin uiszczenia całej kwoty na PIELGRZYMKĘ na DOLNY ŚLĄSK. Prosimy uczynić to niezwłocznie.

Równocześnie ponawiamy zaproszenie do zapisu na PIELGRZYMKĘ do GRECJI.


8. INTENCJE mszalne.


9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. TERESY GRZEGORCZYK z Dobrzan oraz śp. TADEUSZA JORDANA z Bytowa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

289 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page