top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia duszpasterskie na 17 maja 2020

Zaktualizowano: 18 maj 2020


1. Od niedzieli 17 maja, zgodnie z WYTYCZNYMI RZĄDU, jednorazowo w kościołach będzie mogła być większa liczba osób. W naszym kościele w Dobrzanach liczba ta zwiększa się do 35 osób.

2. Na niedzielę 17 maja planowana była I KOMUNIA ŚWIĘTA dla dzieci z klas III. Z powodu jednak panującej epidemii I Komunia została przełożona na drugą niedzielę września, tj. na 13 września.

3. W przyszłą niedzielę będziemy z kolei przeżywać już UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.

4. W poniedziałek 18 maja przypada 100. ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II. Zapraszamy na nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu na godz. 17:30 oraz na Mszę św. o godz. 18:00, podczas której będziemy modlić się w sposób szczególny o ustanie epidemii za wstawiennictwem Świętego Papieża.

5. W najbliższy wtorek, tj. 19 maja w naszym Zgromadzeniu zakonnym odbędą się w Poznaniu ŚWIĘCENIA PREZBITERATU I DIAKONATU. Dwaj diakoni - Wojciech Kułach i Krzysztof Zubek - zostaną wyświęceni na kapłanów, a jeden kleryk - Chris Czapla - otrzyma święcenia diakonatu. Więcej informacji znajduje się w biuletynie, który można zabrać ze sobą, a który wyłożony jest w kruchcie. W nim też znajdują się informacje o możliwości zamawiania zbiorowych prymicyjnych Mszy Świętych.

6. Zapraszamy bardzo gorąco każdego dnia na NABOŻEŃSTWO MAJOWE. Jest ono przepiękną naszą polską tradycją, ale także wspaniałym oddaniem czci Maryi. Wykorzystajmy pozostałe dni majowe, aby przyjść choć kilka razy na to nabożeństwo.

7. W środę tradycyjnie NOWENNA do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek WYPOMINKI ROCZNE. W obydwu przypadkach w tych dniach nabożeństwa rozpoczynamy o godz. 17:30.

8. Trwa w naszej parafii BIERZMOWANIE. W tym tygodniu Msza Święta z udzieleniem tego Sakramentu w poniedziałek, w środę i w piątek, według przyjętego grafiku, tzn. o godz. 19.00 okazja do spowiedzi św., a o godz. 19.30 dodatkowa Msza św. z Bierzmowaniem.

9. Dziękujemy bardzo gorąco za OFIARY, które składacie NA KONFESJONAŁY. W sposób szczególny dziękujemy pewnej Rodzinie z naszej parafii za złożoną większą kwotę na ten cel. Do zapłacenia tym samym pozostało jeszcze 5 000 zł. Jeden z konfesjonałów - ten w którym spowiada zwyczajowo ks. Tadeusz - jest już czynny choć potrzeba jeszcze dokonać pewnych poprawek. Gdyby ktoś z Was miał jakieś uwagi, co do funkcjonalności konfesjonału, prosimy zgłosić ten fakt, bo jest jeszcze czas, aby poprawić komfort spowiedzi.

10. Dziękujemy również za OFIARY złożone NA UTRZYMANIE KOŚCIOŁA I PARAFII. Składka z ostatniej niedzieli - z kościoła parafialnego i z wszystkich filii - wyniosła 2 180 zł.

11. INTENCJE na nadchodzący tydzień.

12. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. MARCELI DZIWIŃSKI oraz śp. TOMASZ KORNET, obydwaj z Dobrzan oraz śp. EDMUND SOBEK z Odargowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

256 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page