top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia duszpasterskie na 20. niedzielę w ciągu roku


1. W dzisiejszą niedzielę po każdej z Mszy św. będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki dla poszkodowanych podczas wybuchu w Bejrucie. Pieniądze te przekażemy poprzez Caritas Polska.

Wraz z Parafialnym Oddziałem Caritas dziękujemy także za ofiary złożone w uroczystość Wniebowzięcia NMP, a członkom Caritas dziękujemy za przygotowanie bukietów z ziół i zbóż.


2. Jak zauważyliście trwa remont kruchty w naszym kościele. W tym tygodniu powinien być on skończony. Koszt remontu zostanie pokryty z pieniędzy złożonych podczas tzw. składek inwestycyjnych. Od września po-damy nowe zasady funkcjonowania składek inwestycyjnych w naszej parafii.

Również w minionym tygodniu pojawił się nowy postument pod figurę św. Michała Archanioła, który w gratisie wykonali ci sami stolarze, którzy robili zamykane konfesjonały. Chcąc, aby figura Patrona naszej parafii była bardziej widoczna, podświetlimy ją, a ścianę we wnęce pomalujemy na trochę ciemniejszy kolor.


3. Już dziś informujemy, że zaległa I Komunia w naszej parafii odbędzie się w dwóch grupach. Pierwsza grupa dzieci przystąpi do I Komunii - jak ufamy - w sobotę 12 września o godz. 11.00, a druga w niedzielę 13 września o godz. 12.00. Równocześnie w tę niedzielę 13 września przesuniemy jednorazowo Mszę św. z godz. 11.00 na godz. 10.30. Wkrótce podamy również szczegółowe informacje na temat bezpośredniego przygotowania dzieci do I Komunii i spotkań z tym związanych.


4. Wciąż poszukujemy osoby, która podjęłaby się pracy w charakterze kościelnego w naszym kościele.


5. INTENCJE mszalne.


6. Wszystkim solenizantom i solenizantkom nadchodzącego i minionego tygodnia, szczególnie wszystkim Mariom, składamy najserdeczniejsze życzenia. A wszystkim Parafianom i Gościom niech Pan Bóg hojnie błogosławi.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz

174 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page