top of page

Ogłoszenia duszpasterskie na 24.09.2023


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXV niedzielę w ciągu roku - 24 września 2023 -


1. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla osób, które z naszej parafii wyjeżdżają 10 października na pielgrzymkę do Grecji.


2. W tym tygodniu będziemy przeżywać nasz Odpust Parafialny ku czci św. Michała Archanioła. Chcemy się więc do tego wydarzenia przygotować duchowo przez przeżycie naszego Triduum przygotowawczego.

Stąd we wtorek, 26 września zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, później na Mszę św. z nauką, a po niej na film pt.: „Zobacz anioła”. Film będzie wyświetlany w salce obok plebanii. Ponieważ nasze Triduum, a potem sumę odpustową miał poprowadzić w tym roku ks. Krzysztof Antoń, chrystusowiec, ale niestety zmarł nagle w wieku 62. lat, stąd we wtorek jedna z intencji będzie właśnie za niego.

We środę, 27 września również będzie adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, a potem Msza św. z nauką. W środę chcemy poświęcić dzień szczególnie dzieciom, które zapraszamy na godz. 17.00 do salki parafialnej, gdzie będą się odbywały warsztaty plastyczne wraz z krótką katechezą o św. Michale Archaniele. Później zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na wspólną Mszę św. W środę będziemy także przeżywać uroczystość Poświęcenia naszego Kościoła Parafialnego.

W czwartek, 28 września – niejako w wigilię naszej uroczystości – nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, ale za to o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. z nauką, a po niej odbędzie się Anielski Wieczór Chwały, który poprowadzi nasz zespół Mika’el.

Przez całe Triduum nasza Służba Liturgiczna Ołtarza będzie sprzedawała własnoręcznie wylane, małe aniołki z modlitwą do św. Michała Archanioła, które będą pamiątką tegorocznego odpustu parafialnego.

Uroczystość odpustowa przypada w piątek, 29 września. W tym dniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Za to zaśpiewamy Godzinki ku czci św. Michała Archanioła o godz. 17.30. Sumę odpustową o godz. 18.00 odprawi ks. Tadeusz Kłapkowski, chrystusowiec, proboszcz z Chociwla. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Potem odmówimy Litanię do św. Michała Archanioła, a później udamy się w procesji eucharystycznej wokół kościoła, podczas której będziemy również nieśli figurę naszego Patrona. Na zakończenie zaśpiewamy hymn Ciebie Boga wysławiamy.

Ponieważ nasza uroczystość odpustowa przypada w piątek, stąd tych, którzy będą uczestniczyć w wieczornej Eucharystii nie obowiązuje w tym dniu post od pokarmów mięsnych.


3. Z kolei w przyszłą niedzielę, tj. 1 października będziemy przeżywać nasz Rodzinny Festyn Parafialny. Rozpocznie się on po Mszy św. o godz. 11.00 i tradycyjnie będziemy wspólnie świętować na terenie za plebanią. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

W związku z festynem bardzo prosimy wszystkie Drogie Gospodynie o przyniesie ciast i wypieków. Najlepiej będzie, gdy to wszystko zostanie złożone w sobotę na plebanii.


4. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy także październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Stąd każdego dnia – również w niedziele - pół godziny przed wieczorną Mszą św. będziemy wspólnie odmawiać różaniec.

Już dziś też informujemy, że dzieci taką modlitwę będą mieć w każdy czwartek października o godz. 17.15, przy grocie Matki Bożej.


5. Przypominamy i zapraszamy na wspólne pielgrzymowanie i czuwanie w intencji Polonii, ich rodzin i duszpasterzy na Jasnej Górze w nocy z 20 na 21 października. Są dwie możliwości pielgrzymowania – na pielgrzymce dwudniowej (samo tylko czuwanie – koszt 160 zł) i podczas pielgrzymki trzydniowej (Licheń, Zduńska Wola i czuwanie – koszt 370 zł).


6. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 3 860 zł. Na naszych kościołach filialnych – w Ognicy i w Odargowie trwają prace remontowo-konserwatorskie.

Dziś z kolei jest tzw. „niedziela hospicyjna” i Caritas zbiera do puszek ofiary na hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie i Domowe Hospicjum św. Faustyny w Świnoujściu. Za wszystkie ofiary z serca dziękujemy.


7. Burmistrz Dobrzan informuje, że począwszy od najbliższych wyborów, które odbędą się w dniu 15 października 2023 r., w Gminie Dobrzany będzie funkcjonowało 5 siedzib Obwodowych Komisji Wyborczych.

W związku z tą zmianą:

1) mieszkańcy Sołectwa Biała i Sołectwa Kozy, w tym Kielno będą głosować w świetlicy wiejskiej w miejscowości Kozy,

2) mieszkańcy Sołectwa Szadzko będą głosować w świetlicy wiejskiej w miejscowości Szadzko,

3) mieszkańcy Sołectwa Ognica i Sołectwa Sierakowo będą głosować w świetlicy wiejskiej w miejscowości Ognica.

Wyborcy z pozostałych sołectw głosują w dotychczasowej siedzibie Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 2 tj. w Zespole Szkół Publicznych w Dobrzanach – Przedszkole.

Tak jak w poprzednich wyborach zostanie zorganizowany transport dla wyborców.


8. INTENCJE.

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

300 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page