top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia duszpasterskie na 25 września


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXVI niedzielę w ciągu roku - 25 września 2022 -


1. Zapraszamy dziś na nasz Festyn parafialny. Rozpoczynamy świętowanie po Mszy św. o godz. 11.00. W programie znajdą się atrakcje dla każdego – i dla dzieci, i dla dorosłych. W naszym festynowym menu – jak przystało na parafię gdzie jest dużo lasów - jest m.in. pieczony dzik. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

Dziś także po wszystkich Mszach św. zbieramy ofiary do puszek Caritas na Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie.


2. Natomiast od poniedziałku zapraszamy na nasze duchowe przygotowanie do odpustu parafialnego. Będzie ono polegać na tym, że przez trzy dni na wieczornych Mszach św. będziemy słuchać kazań ks. Sebastiana, który wprowadzi nas w świętowanie uroczystości ku czci św. Michała Archanioła. Zapraszamy także na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.00. O godz. 17.30 zaśpiewamy Godzinki ku czci św. Michała Archanioła.

Natomiast po Mszach św. wieczornych, przez trzy dni, zapraszamy do kościoła na projekcję filmów. I tak – w poniedziałek obejrzymy film „Nędzarz i madame”, we wtorek: „Dwie korony”, a w środę film pt.: „Powołany”.

Dodatkowo w kalendarz naszego przygotowania odpustowego wpisuje się rocznica poświęcenia naszego kościoła, która przypada 27 września, we wtorek. Zapraszamy do czynnego włączenia się w nasze triduum.


3. Święto parafii, 29 września, święto św. Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała przypada w tym roku w czwartek. Stąd o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 Godzinki ku czci św. Michała Archanioła, a o godz. 18.00 uroczysta Msza św. odpustowa. Na zakończenie Eucharystii udamy się z procesją eucharystyczną i z figurą św. Michała Archanioła wokół kościoła. Prosimy także o przygotowanie i niesienie feretronów.

Za uczestnictwo w czwartek we Mszy św. można zyskać odpust zupełny. Należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., wyrzec się przywiązania do grzechu i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca św.


4. W tym tygodniu rozpoczniemy październik, miesiąc poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej i modlitwie różańcowej.

W I sobotę miesiąca – 1 października – zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające na godz. 8.00, a potem na Mszę św. na godz. 9.00.


5. W dalszym ciągu zapraszamy do wzięcia udziału w czuwaniu w intencji polskich emigrantów i ich rodzin na Jasnej Górze. Czuwanie to odbędzie się w nocy z 21 na 22 października. Koszt wyjazdu drugim autobusem to 150 zł.


6. Z serca dziękujemy za ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na tzw. tacę inwestycyjną. Zebraliśmy 4 010 zł.


7. INTENCJE.


8. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła śp. MARIA MANIURSKA z Dobrzan.

Wieczny Odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

320 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page