top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia duszpasterskie na 27 czerwca 2021

Zaktualizowano: 27 cze 2021


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XIII Niedzielę w ciągu roku - 27 czerwca 2021 -


1. Od rozpoczętego tygodnia rozpoczynamy WAKACYJNY GRAFIK odprawiania nabożeństw i Mszy św.

I tak - w kościele parafialnym godziny odprawiania Mszy św. pozostają bez zmian, nie będzie tylko wystawienia Najświętszego Sakramentu. Do końca czerwca o godz. 17.45 będziemy śpiewać Litanię do Serca Bożego, a przez całe wakacje Nowennę do Matki Bożej w środy i Wypominki roczne w piątki będziemy odmawiać po Mszy św.

Natomiast jeżeli chodzi o Msze św. na naszych filiach - to w miesiącu lipcu w soboty będziemy odprawiać w Ognicy (17.00), Błotnie (18.00) i w Bytowie (19.00), a w niedziele w Krzemieniu (8.00), Kępnie (9.30), Odargowie (10.45) i w Szadzku (12.00). Nie będzie Mszy św. na filiach w tygodniu.


2. W najbliższy wtorek, 29 czerwca przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. MSZA ŚW. ODPUSTOWA w Ognicy o godz. 19.15.


3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 PRZYWITAMY ks. SEBASTIANA, który rozpoczyna pracę w naszej parafii.


4. 24 czerwca, czyli w miniony czwartek, dla najmłodszych dzieci z klas 1-5 ODBYŁ SIĘ FESTYN z okazji zakończenia roku szkolnego. Dziękujemy Rodzicom, którzy włączyli się w długie przygotowania i w przeprowadzenie powyższej imprezy. W sposób szczególny dziękujemy naszym uczniom: Amelce Reformat, Natalii Poniżnik, Dorocie Stawskiej, Oliwii Olejnik i Pawłowi Morozikowi za ich ogromne zaangażowanie. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za kupno kiełbas na grilla, p. Piotrowi Pałczyńskiemu z Kępna za watę cukrową, p. Ewie Koźbiał za truskawki, p. Magdzie Obłoń z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dobrzanach, Straży Pożarnej, Urzędowi Miasta Dobrzany za nagłośnienie i Nadleśnictwu w Dobrzanach za udostępnienie namiotu.


5. W najbliższy poniedziałek, 28 czerwca i w piątek, 2 lipca na godz. 16.00 zapraszamy dzieci z grupy lipcowej i sierpniowej na KATECHEZĘ KOMUNIJNĄ do kościoła. Po katechezie będzie również próba przed I Komunią świętą.


6. Parafialny Oddział Caritas informuje, że we wtorek, 29 czerwca i w czwartek, 1 lipca, w godz. 11.00-16.00 będzie wydawana na plebanii ŻYWNOŚĆ dla osób, które pobrały skierowania z OPS-u.


7. Z racji przypadającego w tym tygodniu I PIĄTKU, a zarazem trwających wakacji i urlopów do swoich chorych uda się tylko ks. Proboszcz.

W I SOBOTĘ nie będzie rannego nabożeństwa. Msza św. o godz. 18.00.


8. Przypominamy, że NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ trwa do 30 września 2021 r. Nadal podstawową metodą spisu jest samospis internetowy. Wygodną i bezpieczną opcją jest również spis przez rachmistrza, także spis przez telefon. W Urzędzie Miejskim w Dobrzanach utworzony jest punkt, w którym można dokonać samospisu. Seniorzy oraz osoby wykluczone cyfrowo mogą skorzystać z pomocy członków Gminnego Biura Spisowego, by dokonać samospisu w Urzędzie. Punkt będzie otwarty dla tych osób w każdy czwartek tygodnia, w godz. od 8.00 do 14.00.

Udział w spisie ludności i mieszkań jest obowiązkowy.


9. W ubiegłą niedzielę na TACĘ INWESTYCYJNĄ złożyliście 3 370 zł, a do PUSZEK CARITAS 385 zł. Z serca dziękujemy za każdą ofiarę.


10. I w dalszym ciągu zachęcamy do zapisów na pielgrzymkę do Włoch we wrześniu br.


11. INTENCJE.


12. W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. BARBARA AUGUSTYN i śp. TADEUSZ MOTYL, obydwoje mieszkali w Kozach. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

336 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page