top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia duszpasterskie na 27 września 20201. We wtorek będziemy przeżywać nasz ODPUST PARAFIALNY. Sumę odpustową o godz. 18.00 odprawi ks. kan. Robert Kos, dziekan z Suchania. Przed rozpoczęciem uroczystości odsłonimy w kruchcie tablicę pamiątkową poświęconą ks. Kazimierzowi Rudawskiemu. Z kolei po Mszy św. udamy się w procesji eucharystycznej z figurą św. Michała Archanioła wokół kościoła.

Bardzo proszę wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła przed odpustem, aby przyszli ze stosownym sprzętem w poniedziałek na godz. 19.00.


2. Zapraszam rodziców dzieci, których I Komunia św. będzie w przyszłym roku, na bardzo ważne SPOTKANIE ORGANIZACYJNE w najbliższą środę, tj. 30 września na godz. 19.00. Spotkanie odbędzie się w kościele.

Równocześnie prosimy tych rodziców, którzy nie złożyli jeszcze deklaracji, aby uczynili to najpóźniej do środy.


3. Z kolei RODZICÓW KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA wraz Z KANDYDATAMI zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 18:00 na Mszę Świętą, a po niej na spotkanie organizacyjne z ks. Michałem. Zapisy do bierzmowania również do końca września.


4. W czwartek rozpoczynamy październik, MIESIĄC RÓŻAŃCOWY. Stąd przez cały miesiąc pół godziny przed wieczorną Mszą św. będziemy odmawiać różaniec, na które to nabożeństwo zapraszamy wszystkich. Ten różaniec będzie również odmawiany - bez wystawienia Najświętszego Sakramentu - pół godziny przed wieczorną Mszą w niedziele. Przez wszystkie piątki października będziemy modlić się za zmarłych w Wypominkach rocznych już o 17.20, a później w miejsce Koronki do Bożego Miłosierdzia odmówimy właśnie różaniec.

Przez codzienne odmawianie różańca okażmy naszą miłość Maryi, a przez Jej wstawiennictwo zawierzajmy wszystkie sprawy naszej parafii i naszych rodzin.


5. W tym tygodniu będziemy przeżywać I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTĘ MIESIĄCA. W czwartek zapraszamy LITURGICZNĄ SŁUŻBĘ OŁTARZA wraz z rodzicami na Mszę Świętą o godz. 18:00, a wcześniej na adorację Najświętszego Sakramentu. Tradycyjnie także w tym tygodniu księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszo-sobotnie na godz. 8.00, kiedy to odmówimy różaniec, a potem odprawimy Mszę św. o godz. 9.00.


6. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. kolejny MĘSKI RÓŻANIEC ulicami naszego miasta.


7. Natomiast w minioną niedzielę na tzw. TACĘ INWESTYCYJNĘ złożyliście 3 080 zł, za co z serca dziękujemy. Ponieważ, jak już informowaliśmy, rezygnujemy na razie z podjazdu dla niepełnosprawnych, stąd pieniądze te będziemy składać na wymianę drzwi wejściowych do kościoła oraz na renowację drzwi pod wieżą. Nowe drzwi do kościoła będą kosztować minimum 10 000 zł.

Po dzisiejszych Mszach będziemy z kolei mogli złożyć ofiary do puszek na Wydział Teologiczny w Szczecinie.


8. Zachęcamy do CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego możemy przeczytać m.in. o roli, jaką powinien odgrywać dojrzały mężczyzna w relacji z żoną i dziećmi. Jest to rozmowa z Jackiem Pulikowskim. Jest także Mały Gość Niedzielny, w którym znajduje się plakat z modlitwą „Pod Twoją obronę”.


9. INTENCJE mszalne.


10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. WERONIKA WIELKOPOLAN. Zmarł także śp. BOGDAN RACHOWIECKI z Dobrzan, którego pogrzeb nie jest jeszcze ustalony.

Natomiast 21 września zmarł nasz były Przełożony Generalny śp. ks. RYSZARD GŁOWACKI SChr, którego pogrzeb odbył się w piątek w Poznaniu. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz


182 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page