top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na niedzielę 29.01.2023

Zaktualizowano: 30 sty


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV niedzielę w ciągu roku - 29 stycznia 2023 -


1. Dziś w naszej parafii gościmy p. ROMANA KEMPIŃSKIEGO, znanego jako Romcio Tomcio. Po Mszy św. Autor rymowanych Ewangelii i opowieści biblijnych będzie podpisywał swoje książki w kruchcie kościoła.


2. W miniony czwartek ZAKOŃCZYLIŚMY tegoroczną KOLĘDĘ. Z serca dziękujemy wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską. Dziękujemy za otwartość, gościnność, złożone ofiary oraz za to, że mogliśmy – po dwuletniej przerwie – choć przez chwilę pomodlić się i porozmawiać z Wami.

W czasie kolędy odwiedziliśmy 889 rodzin, co stanowi ok. 67% wszystkich rodzin mieszkających na terenie parafii. Jeszcze raz z serca dziękujemy.


3. W poniedziałek, 30 stycznia o godz. 19.00, na plebanii odbędzie się spotkanie RADY PARAFIALNEJ.


4. Z kolei w tym tygodniu w czwartek, 2 lutego przypada święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, zwane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 9.00 i 18.00. Prosimy o przyniesienie gromnic i świec, które zostaną poświęcone podczas Mszy św.

Święto Ofiarowania Pańskiego to także ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO. W tym dniu modlimy się w sposób szczególny za wszystkich zakonników, siostry zakonne, dziewice i wdowy konsekrowane, a także o nowe powołania zakonne.


5. W I PIĄTEK miesiąca księża udadzą się z posługą sakramentalną do naszych chorych.

W piątek zapraszamy także gorąco dzieci na spowiedź i na Mszę św. Z tym, że tym razem dzieci spotykają się w kaplicy na plebanii – o godz. 15.30 okazja do spowiedzi, a później o godz. 16.00 Msza św.

Natomiast w I SOBOTĘ miesiąca zapraszamy tradycyjnie na nabożeństwo wynagradzające na godz. 8.00, a później na Mszę św. na godz. 9.00.


6. I już po raz ostatni zapraszamy do zapisów na PIELGRZYMKĘ na DOLNY ŚLĄSK. W nadchodzącym tygodniu podejmiemy decyzję, czy ta pielgrzymka się odbędzie, bo nie uzbieraliśmy jeszcze wymaganego minimum. Zobaczymy natomiast, czy ktoś się zgłosi z innych parafii.


7. W piątek, 3 lutego swoje imieniny obchodzi bp Błażej Kruszyłowicz. Pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach.


8. INTENCJE mszalne.


9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. ADELI REMIASZ z Dobrzan.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

330 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page