top of page

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX niedzielę w ciągu roku

Zaktualizowano: 28 paź 2023


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXIX niedzielę w ciągu roku - 22 października 2023 -


1. Dzisiaj przypada 75. rocznicą śmierci Czcigodnego Sługi Bożego ks. kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski, salezjanina i założyciela Towarzystwa Chrystusowego. Módlmy się o łaskę jego rychłej beatyfikacji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o rychłą jego beatyfikację. W kruchcie kościoła są wyłożone obrazki z modlitwą o uproszenie łask za wstawiennictwem tego Sługi Bożego. Zabierzmy je ze sobą, aby modlić się w naszych intencjach, tym bardziej, że Kardynałowi Hlondowi bardzo zależało po wojnie na ludziach, którzy osiedlili się na tych ziemiach. Chciał, aby ludzie tu osiedlający nie tylko znaleźli godziwe warunki mieszkaniowe, ale także, aby nie utracili wiary i przywiązania do Boga.


2. W dalszym ciągu zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Przypominamy, że jest ona prowadzona w kościele każdego dnia o godz. 17.30, a dla dzieci przy Grocie MB w każdy czwartek, o godz. 17.15.


3. W najbliższą sobotę swoje imieniny będzie obchodził ks. Tadeusz Jóźwiak. Zapraszamy do modlitwy w jego intencji. W sobotę jeden z księży odprawi wieczorem w jego intencji Msze św.

Można również do niego zadzwonić i telefonicznie złożyć mu życzenia, a nawet można go odwiedzić do czego zachęcamy.


4. Cały czas zapraszamy młodzież, aby nie czekała lecz zapisywała się na wyjazd na narty podczas ferii. Przypominamy, że do końca października cena zimowiska jest niższa.


5. W zakrystii są jeszcze bardzo ładne kalendarze ścienne na nowy rok. Cena kalendarza to 10 zł.


6. Nasza służba liturgiczna rozprowadza znicze i stroiki na groby naszych bliskich. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na działalność LSO.


7. Bardzo prosimy do przyszłej niedzieli zwrócić kartki z Wypominkami listopadowymi.


8. W ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną zebraliśmy 3 610 zł. A na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia 1 400 zł. Dziękujemy za wasze ofiary.


9. INTENCJE.


10. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odszedł śp. Mikołaj Waliszewski z Krzemienia. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

224 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page