Ogłoszenia duszpasterskie na 3 stycznia 2021

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

1. W sobotę rozpoczęliśmy tzw. Msze kolędowe. Została ona odprawiona w świetlicy w Kozach.

W tym tygodniu do kościoła w Dobrzanach zapraszamy mieszkańców następujących ulic: w poniedziałek - Staszica (numery parzyste); we wtorek - Staszica (numery nieparzyste); w czwartek - ul. Krótka, Długa, Radosna, Parkowa, Przechodnia; w piątek - ul. Armii Krajowej, Podgórna, Wąska; w sobotę - ul. Zacisze, Słoneczna, Strażacka.

Przez cały czas trwania tzw. spotkań kolędowych - od poniedziałku do soboty włącznie - o godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, a później o godz. 17.30 odmówimy różaniec w intencji mieszkańców ulic wyznaczonych na dany dzień. Wyjątkiem będą piątki, kiedy to o 17.30 będziemy modlić się koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych wspominanych w Wypominkach rocznych.

Zapraszamy nie tylko na Mszę św., ale również na adorację i różaniec, aby w ten sposób upraszać dla nas wszystkich Bożego błogosławieństwa w Nowym Roku.

Prosimy także o zabranie ze sobą buteleczki z wodą, byśmy ją poświęcili w kościele. Wodę poświęconą można pobrać również w kruchcie kościoła.

2. Przez cały miesiąc styczeń nie będzie Mszy św. w tygodniu na naszych filiach, oprócz oczywiście tych dni, gdy będą tzw. Msze kolędowe.

3. W środę przypada 6 stycznia, a więc Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana także Uroczystością Trzech Króli. Msze św. w Dobrzanach, jak i na filiach według niedzielnego porządku.

4. Bardzo dziękujemy za ofiary, które złożyliście przy okazji zamawiania Wypominek rocznych.

Prosimy w dalszym ciągu o składanie ofiar do skrzynki przy kratach na ogrzewanie kościoła, gdyż pewnie trzeba będzie jeszcze dokupić paliwa.

5. Ponieważ nie wszyscy brali udział w nabożeństwie na koniec roku, dlatego teraz podamy ilość osób, które w 2020 roku przyjęły sakramenty, czy też odeszły do wieczności.

I tak: chrztów było 50, ślubów kościelnych - 6, do I Komunii przystąpiło 41 dzieci, sakrament bierzmowania przyjęło 36 osób, i zmarło 51 osób.

6. INTENCJE mszalne.

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz