top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu


- 29 listopada 2020 -


1. Tą niedzielą rozpoczynamy kolejny Adwent w naszym życiu. Jest to czas oczekiwania z wiarą na powtórne przyjście Zbawiciela na ziemię, a jednocześnie jest to przygotowanie się do obchodów Uroczystości Bożego Narodzenia. Pandemia zmieniła nasz sposób codziennego funkcjonowania i wprowadziła wiele sanitarnych obostrzeń, które pewnie będą jeszcze obowiązywać dosyć długo. Jednakże nie możemy upadać na duchu i poddawać się zwątpieniu. Zechciejmy przeżyć tegoroczny Adwent w duchu nadziei i w przekonaniu, że faktycznie to rodzący się Zbawiciel jest Panem Wszystkiego i do Niego należy ostatnie słowo.

Zapraszamy serdecznie na Roraty, które będą odprawiane codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Wcześniej - bo o godz. 6.00 - będziemy śpiewać Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

W tym roku Roraty chcemy przeżyć, pogłębiając naszą miłość do Serca Jezusowego, po to, aby w dzień Bożego Narodzenia każdy - osobiście w rodzinie, ale również wspólnotowo w kościołach - uczynił akt poświęcenia się Sercu Bożemu. Stąd na Roratach, w ramach homilii po Ewangelii, będzie czytane krótkie rozważanie specjalnie przygotowane na tę okazję. Również tekst tych rozważań, z Ewangelią z dnia, będziemy zamieszczać na stronie internetowej naszej parafii. A wszystko dlatego, że w przyszłym roku będziemy obchodzić 100-lecie pierwszego poświęcenia naszej Ojczyzny Sercu Jezusa.

Nie możemy w tym roku zorganizować Rorat z udziałem dzieci, jak również nie możemy później zorganizować śniadań. Ale kierujemy gorący apel do Rodziców, abyście przyprowadzali swoje dzieci na Roraty. Uczcie dzieci swoim przykładem tego, co piękne i wartościowe.


2. Zapraszamy także na rekolekcje internetowe pt. „Droga Narodzenia”, które będą prowadzone każdego dnia przez cały Adwent o godz. 19:00 na kanale YouTube ks. Michała. Na stronie parafialnej znajduje się odnośnik do filmików z tymi rekolekcjami.


3. Od dziś przez cały Adwent można nabywać opłatki na stół wigilijny. Panie z Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej - za co im już w tym momencie gorąco dziękujemy - będą je rozprowadzać w kruchcie kościoła.

Od dziś także Parafialny Odział Caritas będzie rozprowadzał świece na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony będzie na Dzieło Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Również całemu Oddziałowi Caritas bardzo dziękujemy za tę akcję, ale także za każdą inną akcję prowadzoną w ramach działalności Caritas.


4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek będziemy modlić się w intencji LSO, ich rodzin i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. W tym tygodniu również księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. A z kolei w sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie, które w tym miesiącu wyjątkowo odprawimy po Roratach. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, rozważanie i odmówimy różaniec.

Z kolei w przyszłą niedzielę zapraszamy mężczyzn na kolejny męski różaniec. Tradycyjnie odmówimy go po wieczornej Mszy św., idąc ulicami naszego miasta.


5. Informacje o inwestycjach w naszej parafii - Zostały zakupione dwa nowe mikrofony, za co dziękujemy rodzicom tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych. Są także cztery nowe świece przy tabernakulum. Również ks. Proboszcz zarezerwował u stolarzy termin wymiany i renowacji drzwi do naszego kościoła. Prawdopodobnie będzie to marzec-kwiecień przyszłego roku. Koszt będzie znany w najbliższym czasie. Również zostały złożone wnioski do Ministerstwa o dotacje na remont kościołów filialnych w Odargowie i w Kępnie.


6. Ponieważ w tym roku było bardzo dużo Wypominek, stąd przez cały grudzień w piątki będziemy jeszcze odprawiać Msze św. za zmarłych wspominanych w Wypominkach listopadowych.


7. INTENCJE mszalne.


8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. OLGA SAŁAPATA oraz śp. ZBIGNIEW SZCZĘSNY. R.i.P.

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

321 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page