top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę w ciągu roku (30.01.2022)

Zaktualizowano: 30 sty 2022


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV niedzielę w ciągu roku - 30 stycznia 2022 -


1. W poniedziałek wyjeżdżamy na ZIMOWISKO do Szczyrku. Wyjazd spod kościoła w Dobrzanach o godz. 7.00.


2. We środę, 2 lutego przypada święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, zwane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Jako wspólnota zakonna, pracująca w tej parafii, dziękujemy przy tej okazji za Waszą życzliwość wobec nas i za każdą modlitwę w naszej intencji. W tym dniu módlmy się w sposób szczególny za wszystkich zakonników i siostry zakonne, a przede wszystkim o nowe powołania zakonne.


3. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Z racji nieobecności księży do chorych udamy się z posługą sakramentalną dopiero za tydzień, tj. 11 lutego, czyli w Światowy Dzień Chorego. W I Piątek chorych odwiedzi tylko ks. Tadeusz.

Natomiast w I Piątek zapraszamy DZIECI na SPOWIEDŹ PIERWSZOPIĄTKOWĄ na godz. 15.30, a później na Mszę św. dla nich o godz. 16.00.

Od najbliższego piątku rozpoczniemy także naszą modlitwę za zmarłych wypisanych w Wypominkach rocznych. Modlitwa ta rozpocznie się tradycyjnie o godz. 17.30.

Z kolei w I Sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające na godz. 8.00, a później na Mszę św. na godz. 9.00.


4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej po raz kolejny odbędzie się nasz MĘSKI RÓŻANIEC.


5. Od dzisiejszej niedzieli obraz św. Józefa rozpoczyna swoją PEREGRYNACJĘ po rodzinach w Kozach.


6. Cały czas zapraszamy do zapisów na PIELGRZYMKI, które planujemy w tym roku.


7. Dziękujemy za czas kolędowy, który za nami - za wspólną modlitwę w kościołach i w kaplicach, a także za przyjęcie nas do swoich domów z błogosławieństwem kolędowym. W czasie trwania tzw. kolędy odwiedziliśmy w naszej parafii 260 domów, a z zaproszeń na tzw. Mszę kolędową skorzystało ok. 160 rodzin.

Dziękujemy z serca również za ofiary składane przy tej okazji.


8. INTENCJE.


9. W minionym tygodniu w naszej parafii odbył się pogrzeb śp. JANA ZBOIŃSKIEGO.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

290 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page