top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu


- 14 marca 2021 -


1. Na KATECHEZĘ PRZED I KOMUNIĄ ŚW. zapraszamy jutro, w poniedziałek, na godz. 16.30 dzieci z klasy III b.

Natomiast na godz. 17.15 zapraszamy dzieci z klas IV-VI na nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ.


2. W najbliższy piątek przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA. Niech będzie ona przez nas głęboko przeżyta, szczególnie teraz w roku poświęconym św. Józefowi.

Nasz kościół filialny w Kępnie jest pod wezwaniem św. Józefa. Stąd w najbliższy piątek będzie tam odprawiona suma odpustowa o godz. 16.00. Zapraszamy na tę Mszę do Kępna. Przed tą uroczystością odpustową, w Kępnie od wtorku będzie trwało Triduum przygotowujące do odpustu. Z kolei w naszym kościele parafialnym przez wszystkie dni do piątku włącznie, po Komunii św. odmawiamy litanię do św. Józefa w ramach Nowenny, ale także jako dziękczynienie eucharystyczne.

Z kolei od uroczystości św. Józefa rozpoczniemy peregrynację kopii obrazu św. Opiekuna Jezusa. Najpierw obraz św. Józefa będą mogły przyjąć rodziny z Kępna, skąd zresztą pochodzi oryginał, później kolejne rodziny w naszej parafii. Wraz z obrazem będziemy sobie przekazywać obrazki, jako pamiątkę peregrynacji, przygotowany modlitewnik oraz księgę peregrynacją, do której będziemy mogli wpisać rodziny, które przyjęły obraz oraz będziemy mogli wpisywać intencję, które będziemy chcieli przedstawiać Bogu przez wstawiennictwo św. Józefa.

Ponieważ tegoroczna uroczystość św. Józefa przypada w piątek, to w tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


3. Z racji trwającego roku św. Józefa, jak również zbliżającej się uroczystości, warto przypomnieć o MOŻLIWOŚCI ZYSKIWANIA ODPUSTÓW. Oprócz stałych warunków odpustu w tym „roku Józefowym” odpust może otrzymać każdy, kto: a) przez przynajmniej 30 minut podejmie medytację nad modlitwą „Ojcze nasz” lub weźmie udział w rekolekcjach lub jednodniowym dniu skupienia obejmującym medytację nad osobą Oblubieńca Maryi; b) w ciągu tego roku, idąc za przykładem św. Józefa, spełni uczynek miłosierdzia co do ciała lub duszy; c) zawierzy codziennie św. Józefowi swoją pracę oraz wierny wzywający Cieśli z Nazaretu, aby każdy poszukujący pracy znalazł zajęcie oraz, aby praca wszystkich stawała się godniejsza; d) odmówi Litanię do św. Józefa albo jakąkolwiek inną modlitwę do św. Józefa w intencji Kościoła prześladowanego oraz o umocnienie wszystkich chrześcijan poddanych różnym formom prześladowania; e) odmówi jakąkolwiek modlitwę prawnie zatwierdzoną lub spełni innym akt pobożności ku czci św. Józefa, szczególnie przy okazji świąt jemu dedykowanych, a więc 19 marca i 1 maja, a także w Święto św. Rodziny lub 19 dnia każdego miesiąca; f) W aktualnym kontekście zagrożenia sanitarnego dar Odpustu zupełnego zostaje rozszerzony szczególnie na starszych, chorych, konających oraz tych, którzy z uzasadnionych powodów nie mogą wychodzić z domu, a którzy odrzucą wszelkie upodobanie do grzechu oraz będą mieli intencję zadośćuczynienia, kiedy tylko stanie się to możliwe trzem pozostałym zwykłym warunkom oraz we własnym domu, lub tam, gdzie aktualnie się znajdują spełnią akt pobożności ku czci św. Józefa, ofiarując cierpienia oraz niedogodności swojego życia.


4. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE - szczególnie w piątki na Drogę Krzyżową, a w niedziele na medytację Gorzkich Żali.


5. W przyszłą niedzielę tacę przeznaczymy NA INWESTYCJĘ. Obecnie - dla przypomnienia - chcemy uzbierać pieniądze na wymianę i renowację drzwi do naszego kościoła.


6. INTENCJE mszalne.


7. W zeszłą niedzielę do wieczności odszedł śp. JÓZEF KWIATKOWSKI z Dobrzan.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Niech odpoczywa w pokoju.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

265 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page