top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na V Niedzielę Wielkanocną - 15 maja 2022 -1. Dziś w naszej parafii przeżywamy I KOMUNIĘ dzieci z klasy 3a. Msza z udzieleniem Komunii św. o godz. 12.00.

W związku z tym od poniedziałku rozpocznie się dla tych dzieci Biały Tydzień, który potrwa do piątku włącznie. Zapraszamy dzieci z klasy 3a i ich rodziców do uczestnictwa w tym Tygodniu. Każdego dnia będziemy spotykać się o godz. 17.30 przed wejściem do kościoła.

Z racji Białego Tygodnia nie ma innych nabożeństw dla dzieci.


2. Z kolei za tydzień, 22 maja, również o godz. 12.00 będzie I KOMUNIA dla dzieci z klasy 3b. Również więc za tydzień zmieniamy godziny Mszy św. w kościele parafialnym. Przypominamy, że będą one o godz. 9.00, 10.30, 12.00 (komunijna) i o godz. 18.00.


3. W obydwu Białych Tygodniach każdego dnia śpiewamy LITANIĘ LORETAŃSKĄ z dziećmi o godz. 17.45.

W piątek natomiast o godz. 17.30 pomodlimy się za zmarłych wspominanych w Wypominkach rocznych i o 17.45 zaśpiewamy Litanię.


4. W tym tygodniu we wtorek, 17 maja, w Poznaniu w katedrze ZOSTANIE WYŚWIĘCONYCH dwóch kapłanów i czterech diakonów Towarzystwa Chrystusowego. Ogarnijmy ich naszą modlitwą.

A w kruchcie naszego kościoła zostały wystawione broszurki, w których znajduje się blankiet do zamawiania zbiorowych intencji Mszy św., które odprawią nasi nowo wyświęceni kapłani. Każdy z nich odprawi 15 takich Mszy.


5. Informujemy, że ROCZNICA I KOMUNII ŚW. dzieci z klas IV zostanie odprawiona 29 maja, o godz. 11.00.

Po Mszy św. tego dnia zostanie zorganizowany FESTYN RODZINNY. Wkrótce podamy więcej szczegółów.


6. Organizujemy WYJAZD na Pola Lednickie na Spotkanie Młodych LEDNICA, w sobotę, 4 czerwca. Wyjazd o godz. 7.00 z Dobrzan, powrót ok. 6 rano dnia następnego. Koszt 95 zł od osoby. Zapisy w zakrystii lub na plebanii oraz u ks. Sebastiana. W programie koncerty, spotkania, Msza św., Adoracja i przejście przez „Rybę”.


7. Informujemy także już dzisiaj, że 18 czerwca, w sobotę, w Marianowie odbędzie się tzw. „GÓRA TABOR JUNIOR”. Dzieci, które chciałyby wziąć udział w tym wydarzeniu prosimy o kontakt z ks. Marcinem.


8. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do skompletowania przez Caritas 10 „PACZEK DLA UKRAINY”. Wśród darczyńców dziękujemy szczególnie p. Barbarze i Dariuszowi Jagodzińskim z firmy ISO-DACH, Radnym naszego Urzędu Miejskiego oraz pracownikom firmy SIBI ze Stargardu. Niech Pan za gest serca hojnie wynagrodzi.


9. Dzisiejsza TACA jest INWESTYCYJNA i przypominamy, że obecnie zbieramy na ławki i krzesła dla ministrantów i księży w prezbiterium. Koszt ich to 25 000 zł. Dziękujemy dotychczasowym ofiarodawcom, a w najbliższym czasie w kruchcie zostanie zamieszczony schemat tych ławek z zaznaczeniem ile już zebraliśmy funduszy na tę inwestycję. Będzie można w ten sposób śledzić na bieżąco naszą ofiarność na ten cel.

Pragniemy podzielić się także radosną informacją, że otrzymaliśmy dotację z Ministerstwa Zabytków w Warszawie na remont wieży w Ognicy.


10. INTENCJE.


11. W ostatnim czasie w wypadku zginął śp. MICHAŁ BANASIAK z Dobrzan. Termin pogrzebu zostanie podany po ustaleniu. Zmarła także śp. KAZIMIERA KOŹBIAŁ z Dobrzan. Jej pogrzeb w najbliższy wtorek o godz. 11.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

228 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page