top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII niedzielę w ciągu roku


- 2 sierpnia 2020 -


1. Rozpoczęliśmy sierpień, w którym tradycyjnie ZACHĘCAMY DO WSTRZEMIĘŹLIWOŚCI, a przynajmniej do ograniczenia używania alkoholu. Niech te wyrzeczenia będą formą ekspiacji za grzechy popełnione pod wpływem alkoholu i innych używek. Módlmy się o trzeźwość naszego narodu, o trzeźwość naszej parafii i naszych rodzin. Wspierajmy tych, którzy podejmują wstrzemięźliwość.


2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszam wszystkich mężczyzn na kolejny MĘSKI RÓŻANIEC, ulicami naszego miasta. Będziemy się modlić w niedzielę po wieczornej Mszy św.


3. W nadchodzącym tygodniu, we czwartek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Jest to tytularne święto kościoła w Odargowie. Stąd zapraszamy na MSZĘ ODPUSTOWĄ do Odargowa na przyszłą niedzielę, na godz. 13.00.


4. W tym tygodniu przypada także I CZWARTEK i I PIĄTEK miesiąca. W piątek ks. Proboszcz odwiedzi z posługą sakramentalną chorych, których zwyczajowo odwiedza. Pozostali księża, co do swojej posługi albo poinformowali, albo poinformują swoich chorych, jak rozwiązują tę kwestię w tym miesiącu wakacyjnym.


5. Od sierpnia zmieniły się godziny Mszy św. na naszych filiach. I dla przypomnienia Msze będą odprawiane w następującym porządku: W sobotę: OGNICA – 17.00; BŁOTNO – 18.00; BYTOWO – 19.00, a w niedzielę: KĘP-NO – 9.00; ODARGOWO – 10.15; SZADZKO – 11.30; KRZEMIEŃ – 13.00.


6. Przypominam O OBWIĄZUJĄCYCH NAS CAŁY CZAS ZASADACH SANITARNYCH. W kościele należy zasłaniać usta i nos, bo niemożliwym jest, aby zachować dystans. Bardzo proszę o przestrzeganie tych zasad, bo jak widzimy w ostatnim czasie wzrosła liczba zachorowań w naszej Ojczyźnie, a nie chcemy przecież, aby wróciły restrykcje.

Gdyby ktoś chciał przyjąć KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ NA RĘKĘ, to oczywiście ksiądz udzieli takiej osobie Komunię w ten sposób. Tylko sens tej formy ostrożności podczas Komunii jest wtedy, gdy ksiądz nie udziela Komunii na przemiennie, tzn. do ust i na rękę. Stąd bardzo proszę, aby osoby pragnące tak przystąpić do Komunii podeszły jako pierwsze.

Proszę także wszystkich, aby idąc w procesji komunijnej zachować odstęp, a gdy przyjmuje Komunię osoba wcześniej, aby przyklęknąć na jedno kolano. Oczywiście ta ostatnia prośba dotyczy osób, którym przyklękanie nie sprawia trudności.


7. Pragnę poinformować, że POSZUKUJEMY OSOBY, która podjęłaby się pracy w naszym kościele, jako KOŚCIELNY lub KOŚCIELNA. Warunki służby są oczywiście do ustalenia.


8. Informuję także, że na przełomie sierpnia i września rozpoczniemy REMONT NASZEJ KRUCHTY. Pojawi się tam m.in. tablica upamiętniająca pierwszego proboszcza naszej parafii ks. Kazimierza Rudawskiego SChr. Tablicę tę będziemy chcieli odsłonić podczas odpustu parafialnego.

Natomiast w ostatnim czasie musieliśmy zdjąć KRZYŻ Z NAD ZAKRYSTII, bo groził rozwaleniem i zniszczeniem dachu. Ponieważ jest on drewniany, to poszukuję stolarza, który chciałby i mógłby zająć się zrobieniem nowego.


9. INTENCJE na nadchodzący tydzień.


10. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: śp. ADAM KOŹBIAŁ i śp. ZYGMUNT BARGIEL.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz

101 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page