top of page

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII niedzielę w ciągu roku

1. W tę dzisiejszą niedzielę wyborczą pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie.

Módlmy się za Nią w sposób szczególny za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, tym bardziej, że dziś w Kościele w Polsce przeżywamy po raz 23. Dzień Papieski. Z tej okazji można będzie również złożyć ofiary na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” do specjalnej skarbonki w kruchcie.


2. Zapraszamy na Różaniec każdego dnia na godz. 17.30. Dzieci modlą się tą modlitwą przy Grocie Matki Bożej w każdy czwartek, o godz. 17.15.


3. W najbliższą środę, tj. 18 października, po Mszy św. Wieczornej zapraszamy Jasnogórską Rodzinę Różańcową, Róże Różańcowe oraz Męski Różaniec na katechezę, która odbędzie się w kościele. Oczywiście, w tej konferencji mogą wziąć udział wszyscy, którym droga jest modlitwa różańcowa.

Takie katechezy będą odbywać się w naszej parafii cyklicznie, w każdą 3. Środę miesiąca.


4. W tym tygodniu grupa pielgrzymów wyjeżdża na czuwanie jasnogórskie w intencji polskich emigrantów, ich rodzin i ich duszpasterzy. Wyjazd spod kościoła w Dobrzanach, w czwartek, 19 października, o godz. 14:15. Apel Jasnogórski oraz Msza Święta o godz. 23:00 w noc czuwania (tj. 20.10.) Będzie transmitowana przez TV Trwam, Radio Maryja oraz Radio Jasna Góra. Zapraszamy do włączenia się.


5. W związku ze zbliżającą się 75. Rocznicą odejścia do Domu Ojca Czcigodnego Sługi Bożego ks. Kard. Augusta Hlonda zapraszamy do wspólnej modlitwy o rychłą jego beatyfikację, która odbędzie się w parafii pw. Św. Jana Bosko w Szczecinie według planu:

21 październik 2023 r. (sobota):

Godz. 9.00 - Msza Święta pod przewodnictwem ks. Abpa Andrzeja Dzięgi, homilię wygłosi ks. Bp Henryk Wejman; godz. 10.30 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa; godz. 11.15 - konferencja ks. Jarosława Wąsowicza SDB: „W duchowej szkole Księdza Prymasa Augusta Hlonda: Arcybiskup Metropolita Antoni Baraniak SDB"; godz. 12.15 - konferencja p. Dariusza Gondek: „Prymas Tysiąclecia duchowym spadkobiercą poprzedników".

W naszej parafii w sposób szczególny będziemy się modlić o beatyfikację Prymasa Hlonda w przyszłą niedzielę, 22 października, w dniu wspomnienia jego śmierci.


6. W dalszym ciągu zapraszamy starsze dzieci i młodzież na zimowisko w Czarnej Górze. Zachęcamy, aby się zapisać do końca października, gdyż koszt do tego czasu jest mniejszy. Osoby, które już się zdecydowały na wyjazd, prosimy o dostarczenie zgody oraz zaliczki w najbliższym czasie. Więcej informacji u ks. Dominika lub ks. Grzegorza.


7. Podobnie jak w zeszłą niedzielę, dziś również po każdej Mszy nasza Liturgiczna Służba Ołtarza rozprowadza znicze. Natomiast za tydzień będzie można nabyć własnoręczne stroiki na groby naszych bliskich. Dochód przeznaczony jest na działalność LSO. Dziękujemy już z góry za wsparcie.


8. W zakrystii można nabyć kalendarze ścienne na nowy rok. Cena kalendarza to 10 zł.


9. Dzisiejszą tacę przeznaczymy na inwestycje w naszej parafii. Z serca za każdą ofiarę dziękujemy.


10. INTENCJE.Ks. Dominik Bieniek SChr, wikariusz328 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page