top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia duszpasterskie - Zesłanie Ducha Świętego


- 31 maja 2020 -

1. Dzisiejszą UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO kończymy okres wielkanocny.

Natomiast od wczoraj, tj. od 30 maja, przestał obowiązywać limit uczestników zgromadzeń liturgicznych. Obowiązkowe pozostaje zakrywanie twarzy maseczką przez uczestników liturgii według dotychczasowych zasad oraz zachowanie bezpiecznego dystansu. Zniesienie liczby uczestników dotyczy także pogrzebów.


2. W związku ze zniesieniem obostrzeń powoli wracamy do zwyczajnego rytmu duszpasterstwa. Od poniedziałku BIURO PARAFIALNE będzie czynne w poniedziałki, środy i w piątki od 16.00 do 16.45. Oczywiście w pilnych sprawach można przychodzić w każdym czasie lub po umówieniu się z którymś księży telefonicznie.

Zawieszamy TRANSMISJE MSZY ŚWIĘTYCH przez Facebooka, choć zgodnie z Dekretem ks. Arcybiskupa dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. obowiązuje do 30 czerwca. Kto jednak skorzysta z dyspensy może znaleźć transmisje w telewizji i to w dobrej jakości. Zachęcamy jednak, aby wracać do regularnego uczestnictwa we Mszy Świętej nie poprzez media, ale na żywo, bo tylko w rzeczywistym świecie możemy skorzystać ze wszystkich łask sakramentalnych.

Od przyszłej niedzieli powracamy do PORZĄDKU NIEDZIELNYCH MSZY ŚWIĘTYCH według układu sprzed epidemii. A zatem Msze św. w naszym kościele w Dobrzanach będą sprawowane o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. Natomiast przynajmniej do czasu wakacji pozostawiamy jeszcze w sobotę niedzielną Mszę Świętą o godz. 18.00.


3. Już dziś informujemy także, że w tym roku odbędzie się PROCESJA BOŻEGO CIAŁA. W związku jednak z istniejącymi jeszcze zakazami, jak choćby dotyczącymi zgromadzeń, w których może brać udział do 150 osób i to z zachowaniem odległości, procesja Bożego Ciała będzie mieć w tym roku nieco inny charakter. Jednakże bliższe szczegóły - co do ołtarzy i formy procesji - podamy w przyszłą niedzielę.


4. W miniony piątek ks. Arcybiskup ZAKOŃCZYŁ W NASZYM DEKANACIE WIZYTACJĘ i nasz kościół parafialny był ostatnim punktem w jej realizacji. Podczas Mszy Świętej ks. Arcybiskup poświęcił nowe konfesjonały. Równocześnie informujemy, że gdyby ktoś nie mógł się spowiadać w tych zamykanych konfesjonałach, to jest możliwość spowiedzi w pomieszczeniu pod wieżą, gdzie znajduje się stary konfesjonał. Prosimy tylko poinformować o tym fakcie kapłana.

Dziękujemy wszystkim naszym parafianom za przygotowanie kościołów i kaplic, a przede wszystkim za obecność i wspólną modlitwę. Dziękujemy Panu Organiście, że wspierał nas swoim śpiewem nie tylko w naszym kościele parafialnym, ale również na niektórych filiach. Dziękujemy także naszym Paniom z kuchni na plebanii za przygotowanie smacznych kolacji w czasie wizytacji.


5. Od poniedziałku rozpoczynamy NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE. Będą one mieć taki sam przebieg, co nabożeństwa majowe, z tym że zamiast Litanii loretańskiej będziemy śpiewać każdego dnia Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy serdecznie na to nabożeństwo.


6. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA MIESIĄCA. W związku z tym na wieczorną Mszę Świętą w I Czwartek zapraszamy w sposób szczególny LSO i ich rodziny. W I Piątek księża tradycyjnie udadzą się z posługą sakramentalną do naszych chorych. Natomiast w I Sobotę nabożeństwo wynagradzające o godz. 8.00, a po nim o godz. 9.00 Msza Święta. W sobotę, zgodnie z zapowiedzią, będzie również wieczorna Msza, która będzie już Mszą niedzielną.


7. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Świętej męski różaniec. Tym razem wyjdziemy już na ulice naszego miasta, z zachowaniem oczywiście zalecanych środków ostrożności.


8. INTENCJE na nadchodzący tydzień.


9. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: śp. JANINA WIECZOREK z Dobrzan. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

234 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page