top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia - I Niedziela Adwentu 01.12.2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na I Niedzielę Adwentu

- 1 grudnia 2019 -


1. Wraz z I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem - WIELKA TAJEMNICA WIARY, które to hasło jest pierwszym z trzech poświęconych zgłębianiu wiary i wiedzy na temat Eucharystii. Bo jak mawiał Czcigodny Sługa Boży kard. August Hlond - założyciel chrystusowców - „bez życia eucharystycznego nie ma Królestwa Bożego w duszach”.

Stąd podtrzymujemy od wtorku do piątku o godz. 17:00 ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Niech przynajmniej pół godziny będą osobistą modlitwą w ciszy. Ostatnie zaś 30 minut można z kolei poświęcić na wspólny Różaniec, ale nie prowadzony przez księdza.

Także już dziś zapraszamy wszystkich na SPOTKANIE-WARSZTATY O MSZY ŚWIĘTEJ pod tytułem „Dotknij, poczuj i zakochaj się w Eucharystii”, które poprowadzi ks. Michał w salce przy plebanii w czwartek 12 grudnia, o godz. 19:00.


2. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na RORATY na godz. 6:30, wcześniej od godz. 6.00 zachęcamy do udziału w śpiewie GODZINEK ku czci NMP. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Roraty w każdy poniedziałek i czwartek również na godz. 6:30. Po Roratach w poniedziałki i we czwartki zapraszamy dzieci - ale nie tylko - do salek przy plebanii, aby posilić się smaczną bułeczką i tak wzmocnieni na duchu i ciele będziemy mogli udać się do szkoły i zajęć. Przy tym gorąca prośba dla dorosłych, aby przynosić na te śniadania „pororatnie” coś do bułek, np. Nutellę, dżemy, serki, cacao Puchatka, itd. Śniadania będą przygotowywać nasze Drogie Panie z parafialnego oddziału Caritas.


3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.

W I CZWARTEK zapraszamy wszystkich, ale szczególnie LSO i ich rodziny na 17:00 na Godzinę Świętą, później na Mszę św. w intencji LSO i ich rodzin, ale również w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii. Po Eucharystii dla LSO i ich rodzin spotkanie w salce.

W I PIĄTEK księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

Natomiast w I SOBOTĘ nie będzie adoracji i Mszy św. o godz. 8:00 z racji, że wcześniej będą Roraty. Zapraszamy za to wyjątkowo - szczególnie Róże Różańcowe - na godz. 17:00 na adorację Najświętszego Sakramentu, medytację Pierwszosobotnią i Różaniec, i zmianę Tajemnic Różańca.


4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W związku z tym na Mszy św. o godz. 11:00 Róże Różańcowe, a wraz z nimi my wszyscy, dokonamy AKTU ZAWIERZENIA Niepokalanej nasze rodziny i każdego z nas.

5. We wszystkie niedziele Adwentu w kruchcie kościoła Caritas będzie rozprowadzał ŚWIECE NA STÓŁ WIGILIJNY w ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena za małą świecę wynosi 6 zł, a za dużą 15 zł. Caritas będzie również rozprowadzał tzw. „TYTKI CHARYTATYWNE”.

Natomiast od poniedziałku w kruchcie kościoła, w zakrystii i na plebanii można nabywać OPŁATKI WIGILIJNE.


6. Również już dziś zapraszam wszystkich mężczyzn z naszej parafii - obojętnie w jakim są wieku - na MĘSKI RÓŻANIEC. Jest to ogólnopolska akcja modlitwy różańcowej przez mężczyzn na ulicach miast. Taka modlitwa odbyłaby się w poniedziałek 9 grudnia, po wieczornej Mszy św. szczegóły podam w przyszłą niedzielę.


7. Ponawiamy zaproszenie na WYJAZD MŁODZIEŻOWY NA NARTY podczas ferii, jak również na PIELGRZYMKĘ NA BEATYFIKACJĘ kard. Stefana Wyszyńskiego.


10. Informujemy, że w najbliższy czwartek, tj. 5 grudnia, w przychodni LEK-STOMED, przy ul. Strażackiej 3A, od godz. 12:00 do 14:00 będzie można zrobić bezpłatne badania wady wzroku.


11. INTENCJE Mszy św. na nadchodzący tydzień.


12. W zeszłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Irena Czajka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

201 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page