top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia - IV Niedziela AdwentuOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na IV Niedzielę Adwentu

- 22 grudnia 2019 -


1. Kończymy już czas Adwentu. W poniedziałek i we wtorek o godz. 6:30 ostatnie RORATY. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy św. wotywnej. Dzieci zapraszam na ostatnie Roraty w poniedziałek.


2. Okazja do SPOWIEDZI ŚW. w kościele w Dobrzanach będzie jeszcze w poniedziałek już od 6:00 do końca Rorat, oraz od 16:00 do 19:00, a także w Wigilię również rano od 6:00 do końca Rorat i od 10:00 do 13:00.


3. Wieczorem 24 grudnia w naszych domach zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę WIGILIJNEJ WIECZERZY. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie prze-pełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.


4. PASTERKI w naszej parafii zostaną odprawione według następującego porządku:

- w Dobrzanach o godz. 21:00 i 24:00. Na godz. 21:00 zapraszamy w sposób szczególny dzieci.

- w Odargowie i w Błotnie o godz. 22:15.

MSZE ŚWIĘTE w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę, również na filiach.

W przyszłą niedzielę śpiew kolęd podczas Mszy św. o godz. 11:00 poprowadzi chór Apasjonata.


5. Z serca DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, którzy brali udział w tegorocznych Roratach - dziękuję starszym i dzieciom. Dziękuję parafialnemu Caritas za przygotowywanie śniadań dla dzieci, a wszystkim darczyńcom za przynoszone produkty do śniadań. W sposób szczególny dziękuję Państwu Krystynie i Bogdanowi Antończak za smaczne bułki.

Dziękuję również Paniom z Róż Różańcowych za rozprowadzanie opłatków.


6. Pragnę poinformować, że ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE, zwane KOLĘDĄ, rozpoczniemy 2 stycznia od Kępna, Błotna i Krzemienia. Po kolędzie będzie chodziło trzech księży. Podczas świąt będzie można zapoznać się ze szczegółowym programem kolędy, który zostanie wywieszony w gablocie, w internecie, jak również będzie można zabrać ze sobą kartki z kruchty kościoła.

W czasie kolędy nie będzie Mszy św. w tygodniu na filiach, jak również w naszym kościele w Dobrzanach wieczorną Mszę będzie odprawiał tylko ks. Tadeusz. W związku z tym informuję, że gdyby ktoś chciał zamówić intencję, na któryś dzień stycznia, a byłby już zajęta, to jest możliwość zamówienia intencji, którą księża odprawią przed wyjściem na kolędę w kaplicy na parafii. Podczas natomiast wieczornej Mszy ta intencja będzie wyczytana i będziemy się w tej intencji modlić podczas Modlitwy powszechnej. Zachęcam do skorzystania z takiej formy, bo nie jesteśmy w stanie odprawić tych intencji wieczorem, a nie chcemy wprowadzać dodatkowej Mszy św.


7. Ponawiam zaproszenie na PIELGRZYMKĘ ŚLADAMI kard. Stefana Wyszyńskiego w czerwcu przyszłego roku.


8. Parafialny Zespół Caritas informuje, że ŻYWNOŚĆ UNIJNA będzie po 15 stycznia 2020 roku dla osób, które pobrały skierowania z Ośrodka Pomocy Społecznej. Informujemy także, że są jeszcze wolne miejsca dla chętnych osób na żywność unijną. Trzeba jednak spełnić następujące warunki: dochód dla osoby samotnej nie może przekraczać 1402 zł, a dla osób wspólnie gospodarujących - 1056 zł. Po skierowania należy zgłaszać się do p. Anny Poniżnik w OPS.


9. W zakrystii można nabyć „Ewangelię na każdy dzień” na 2020 rok. Mała w cenie 10 zł, duża w cenie 20 zł.


10. INTENCJE Mszy św. na nadchodzący tydzień.


11. W zeszłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności śp. ZDZISŁAW MULICA z Dobrzan.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz218 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page