top of page

Ogłoszenia na święto Przemienienia Pańskiego

Zaktualizowano: 6 sie 2023


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na święto Przemienienia Pańskiego - 6 sierpnia 2023 -


1. Zapraszamy dziś na odpust z racji święta Przemienia Pańskiego do Odargowa na godz. 14.00.

A po wieczornej Mszy zapraszamy na męski różaniec.


2. W najbliższy wtorek, tj. 8 sierpnia, przypada wspomnienie św. Dominika, prezbitera. Jest to równocześnie dzień imienin ks. Dominika. Zapraszamy z tej okazji na Mszę św. na godz. 18, aby wspólnie otoczyć naszego duszpasterza modlitwą.


3. Chcemy przedstawić kolejne propozycje wakacyjne w naszej parafii.

I tak: w najbliższą środę, tj. 9 sierpnia, zapraszamy wszystkich na projekcję filmu „Błękitny cud”. Film rozpocznie się o godz. 19.00.

Z kolei w najbliższy czwartek, tj. 10 sierpnia, na godz. 11.00 zapraszamy dzieci i młodzież na kino bajek.

Obydwie prezentacje odbędą się na salce przy plebanii i oczywiście wstęp jest darmowy.


4. Ponieważ jak wiemy rodzice dzieci i młodzieży są wspierani różnymi programami rządowymi, a takich środków nie otrzymują np. parafie, stąd zrodził się pomysł, abyśmy w naszej parafii stworzyli fundusz wspierający duszpasterstwo dzieci i młodzieży. Chcemy bowiem zwrócić większą uwagę w tym roku na to duszpasterstwo, czego przykładem już są dotychczasowe akcje, jak wyjazd do kina do Szczecina, czy też zapowiedziana projekcja filmów. Pieniądze przeznaczymy na pokrycie przynajmniej części różnych działań w ramach tegoż duszpasterstwa, np. środków transportu, różnych atrakcji w ramach organizowanych spotkań z dziećmi i młodzieżą, itd. Stąd wszystkich, którzy chcieliby wspierać taki fundusz, prosimy o składanie ofiar do skarbony przy kracie – specjalnie oznakowanej – czy też bezpośrednio na konto parafialne z dopiskiem, który świadczyłoby jednoznacznie o celu ofiary. Za każdą nawet symboliczną złotówkę z serca dziękujemy.


6. W przyszłą niedzielę przypada kolejny "dzień fatimski". Dlatego po wieczornej Mszy św. zorganizujemy procesję wokół kościoła z figurką Matki Bożej Fatimskiej, prosząc w sposób szczególny o pokój. Zapraszamy.


6. W ramach akcji tygodnia św. Krzysztofa zebraliśmy 2 160 zł. Pieniądze te zostaną przekazane na zakup pojazdów dla misjonarzy. Za ofiary w imieniu misjonarzy bardzo dziękujemy.


7. W dalszym ciągu informujemy, że wciąż nie mamy gospodyni do naszej kuchni na plebani. Najlepszą kandydatką jest emerytka lub rencistka.

Prosimy także – co było już ogłaszane tydzień temu – o kontakt tych osób, które od września zamówiły intencję Mszy św. na godz. 9.00 w niedziele, w celu domówienia ewentualnej zmiany godziny odprawienia tejże intencji. Bardzo o to prosimy, gdyż w przeciwnym razie będziemy musieli sami zdecydować o przesunięciu intencji na inną godzinę.


8. INTENCJE.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

403 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page