top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na 1. niedzielę Adwentu


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na I niedzielę Adwentu - 28 listopada 2021 -


1. Rozpoczynamy ADWENT - radosny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Niech to będzie czas refleksji i modlitwy. Nie zwracajmy uwagi tylko na to zewnętrzne przygotowanie do Świąt, ale zwrócimy uwagę na naszą duchową dyspozycję. Stąd by móc dobrze przeżyć nachodzący czas zapraszamy bardzo serdecznie do uczestnictwa w Roratach. Będą one odprawiane codziennie - oprócz niedziel - o godz. 6.30. Wcześniej, bo o godz. 6.00, będziemy śpiewać Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

Dzieci zapraszamy na Roraty w poniedziałki i w czwartki, również na godz. 6.30, a po Roratach zapraszamy dzieci na śniadania do salki przy plebanii. Przy tej okazji gorąco prosimy o przynoszenie produktów, które pomogą przygotować dzieciom śniadania.

Wieczorem o godz. 18.00 będzie również Msza św.


2. W nadchodzącym tygodniu będziemy przeżywać I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTĘ miesiąca.

W I Piątek księża - z wyjątkiem ks. Proboszcza, który wyjeżdża na rekolekcje - odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz z do swoich chorych uda się tydzień przed Świętami, czyli w piątek, 17 grudnia.

W I Piątek będzie również okazja do spowiedzi dla dzieci. Księża będą czekać na dzieci w konfesjonałach o godz. 15.30. Po spowiedzi będzie dla nich Msza św.

W I Piątek Biuro parafialne będzie zamknięte.

Ponieważ w I Sobotę będą Roraty, więc wyjątkowo w tym miesiącu nie będzie nabożeństwa wynagradzającego o godz. 8.00 i nie będzie Mszy św. o godz. 9.00. Intencje dla Róż Różańcowych zostaną wywieszone.


3. Od dzisiaj można nabywać ŚWIECE WIGILIJNE. Będzie je rozprowadzał nowy skład Caritas. Przy tej okazji bardzo dziękujemy tym osobom, które podjęły się pracy w odnowionym Caritasie i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz satysfakcji z pełnienia pięknych dzieł miłosierdzia. Szczęść Boże!

Ponieważ dużą popularnością cieszą się wśród nas tzw. „torby miłosierdzia”, a tych klasycznych toreb nie było zbyt dużo, to informujemy, że można produkty składać w innych torbach. W kruchcie został wystawiony kosz, do którego ten dar serca można składać.


4. Również od dziś można nabywać OPŁATKI NA STÓŁ WIGILIJNY. Tradycyjnie można je nabyć w kruchcie kościoła, w zakrystii, jak również na plebanii.


5. Także w zakrystii i na plebanii można zakupić „EWANGELIE NA 2022. SŁOWO NA KAŻDY DZIEŃ”, które cieszyły się przez poprzednie lata dużą popularnością. Cena dużego formatu to 25 zł, a małego - 10 zł.


6. Ponieważ od dzisiaj zostało uruchomione w pełni NOWE OGRZEWANIE w naszym kościele, to prosimy o wrzucanie ofiar na to ogrzewanie do skarbony przy kracie.

Dziękujemy panom, którzy pracowali przy montażu ogrzewania. W sposób szczególny bardzo dziękujemy p. Grzegorzowi, który poświęcił wiele czasu i sił, by to ogrzewanie można było uruchomić. Przy tym musiał się bardzo gimnastykować - wchodząc do kanałów, kładąc się pod ławkami. Jesteśmy za ten wysiłek bardzo wdzięczni. Niech Pan hojnie wynagrodzi włożony trud.


7. Tydzień temu na tacę inwestycyjną złożyliście 3 220 zł, a do puszek Caritas na pomoc migrantom 1 490 zł. Z serca dziękujemy za każdą ofiarę.


8. Ks. Mariusz Śpiewak, proboszcz z Barzkowic zaprasza na pielgrzymkę do Turcji - "Śladami św. Pawła". Więcej informacji na temat można znaleźć TUTAJ.


9. INTENCJE.


10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. JADWIGA SUDNIK z Kóz i śp. JAN SOBEK z Odargowa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz


394 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page