top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na 12. niedzielę w ciągu roku


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XII Niedzielę w ciągu roku - 20 czerwca 2021 -


1. Przypominamy, że od dzisiaj została ZNIESIONA DYSPENSA od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Oznacza to, że każda taka nieobecność - oprócz oczywiście poważnych przeszkód, jak np. choroba, albo opieka nad chorym - jest grzechem przeciwko IV Przykazaniu Bożemu i I Przykazaniu Kościelnemu.

2. W najbliższy wtorek zapraszamy na Eucharystię na godz. 11.00, którą zamówił NOWO WYBRANY BURMISTRZ. Główną intencją tej Mszy św. jest prośba o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w pełnieniu przez niego urzędu oraz za całą naszą Gminę.


3. W środę, na godz. 19.00 zapraszamy na plebanię RADĘ PARAFIALNĄ na spotkanie.


4. Ponieważ zbliża się KONIEC ROKU SZKOLNEGO więc chcemy podziękować Panu Bogu za miniony czas, prosząc równocześnie o szczęśliwe wakacje.

Stąd uczniów klas 6-8 zapraszamy 24 czerwca, tj. w czwartek na godz. 9.00 na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego. Msza św. będzie rozpoczęciem dnia skupienia, który będzie realizowany w naszej szkole.

Z kolei na popołudnie tego samego dnia (24.06.2021) zapraszamy najmłodszych z klas 1-5 na Mszę św. na godz. 16.00. Po Mszy św. wielki parafialny festyn: „Wakacje pod świętym Aniołem”.


5. Ponieważ w najbliższy piątek o godz. 16.30 będzie ślub w naszym kościele, dlatego w ten piątek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.45 odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a za zmarłych, wspominanych w Wypominkach rocznych będziemy się modlić po Mszy św.


6. W przyszłą niedzielę (27.06.2021) POŻEGNAMY KS. MICHAŁA, który po dwuletniej pracy w naszej parafii, decyzją przełożonych zakonnych został przeniesiony do parafii pw. Chrystusa Króla w Stargardzie. Msza pożegnalna będzie o godz. 11.00. Wtedy również do grona lektorów i ministrantów zostaną wprowadzeni nowi członkowie.


7. Dziękujemy za ofiary złożone na dzisiejszą TACĘ INWESTYCYJNĄ.

Pragniemy poinformować, że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będą montowane nowe drzwi do naszego kościoła.

Natomiast dziś po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek Caritas, które będą przeznaczone na wakacje dzieci i seniorów.


8. Wciąż gorąco zapraszamy, aby zapisywać się na PIELGRZYMKĘ do WŁOCH w dniach 9-17 września. Do tej pory zapisało się 23 osoby. Przypominamy, że minimum osób, które musimy osiągnąć, by pielgrzymka mogła się odbyć to 35 osób.


9. INTENCJE.


12. W minionym tygodniu do wieczności odeszła z naszej wspólnoty parafialnej: śp. KAZIMIERA JAROSZUK z Dobrzan. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

261 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page