top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na 13 czerwca


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XI Niedzielę w ciągu roku - 13 czerwca 2021 -


1. W miniony piątek, w UROCZYSTOŚĆ SERCA BOŻEGO bp Henryk Wejman udzielił 42 osobom Sakramentu Bierzmowania oraz wprowadził w urząd nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. p. Jana i p. Grzegorza. Wszystkim gratulujemy i życzymy, by nieustannie doświadczali w swoim życiu obfitego działania Ducha Świętego oraz przemieniającej miłości Najświętszego Serca Jezusa.

Dziękujemy także wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ta uroczystość wyglądała okazale. Dziękujemy zatem ks. Michałowi, zespołowi Mika’el w nowym składzie i panu organiście, i każdemu kto włożył choćby najmniejszą cząstkę swojej pracy i talentu.


2. Pragniemy także podziękować dzieciom, które wzięły udział w SPOTKANIU w sobotę w MARIANOWIE. To był piękny dzień wszelkich rozgrywek sportowych i rekreacyjnych. Serdecznie dziękujemy tym rodzicom, którzy poświęcili swój czas, aby najpierw pomóc w przygotowaniach do wyjazdu, a później by dowieźć i być z dziećmi na tym spotkaniu.


3. Dzisiaj 13. dzień miesiąca. Stąd po wieczornej Mszy św. urządzimy PROCESJĘ FATIMSKĄ wokół kościoła i odmówimy Różaniec.


4. Ponieważ została postawiona już FIGURA ŚW. JÓZEFA - choć kapliczka nie jest jeszcze skończona - stąd we wtorek po wieczornej Mszy św. udamy się przed tę figurę i ją poświęcimy, odprawiając przy niej nabożeństwo do św. Józefa.


5. W przyszłą niedzielę TACĘ przeznaczymy NA INWESTYCJE, a po Mszach św. będzie można złożyć ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na letni wypoczynek dzieci i seniorów, organizowany przez Caritas.


6. Informujemy, że Biskupi na ostatniej Konferencji Episkopatu Polski zdecydowali, że od 20 czerwca br., czyli od przyszłej niedzieli, zostanie ZNIESIONA DYSPENSA od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Dotyczy to wszystkich diecezji w Polsce.

Równocześnie informujemy także, że obecny limit osób przebywających w kościele, wynosi 50% całej pojemności budynku. W tę liczbę nie zalicza się osób zaszczepionych.


7. Jak już informowaliśmy tydzień temu, chcemy zorganizować na terenie naszej parafii ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO dla klas 1-5, 24 czerwca (czwartek). Nasz przedwakacyjny festyn „wakacje pod świętym Aniołem” rozpoczniemy Mszą św. o godz. 16.00, następnie przejdziemy do ogrodów za plebanią, gdzie rozpoczniemy gry i zabawy, m.in. przeciąganie liny, bieg przełajowy, szukanie wakacyjnych piłeczek, bieg slalom z piłką na czas. W międzyczasie kiełbaska z grilla, pyszna wata cukrowa i dużo słodkości ukrytej w fontannie czekoladowej.


8. W trakcie imprezy „Wakacje pod świętym Aniołem” będzie możliwość uczestnictwa w DZIAŁANIACH PROFILAKTYCZNYCH prowadzonych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dobrzanach. Uczestnicy całego wydarzenia będą mogli spróbować swoich sił w slalomie mając na sobie narkogogle (specjalne okulary imitujące zachowanie człowieka, znajdującego się pod wpływem alkoholu czy narkotyków). Ponadto zorganizowany zostanie konkurs wiedzy: „W zdrowym ciele zdrowy duch”, dotyczący zdrowego odżywiania oraz szerokorozumianej profilaktyki.


9. POŻEGNANIE ks. MICHAŁA odbędzie się w ostatnią niedzielę miesiąca, tj. 27 czerwca.


10. Cały czas zapraszamy, aby zapisywać się na PIELGRZYMKĘ do WŁOCH w dniach 9-17 września. Jest już trochę osób zapisanych, ale brakuje też jeszcze do minimum, aby ta pielgrzymka mogła się odbyć.


11. INTENCJE.


12. W minionym tygodniu do wieczności odeszła z naszej wspólnoty parafialnej: śp. MARIA MATULA.

R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

205 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page