top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na 14. niedzielę w ciągu roku


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XIV Niedzielę w ciągu roku - 4 lipca 2021 -


1. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii ks. SEBASTIANA STAWIEREJA, który z woli naszych przełożonych zakonnych zastąpi w posłudze ks. Michała. Ks. Sebastian jest neoprezbiterem, a to oznacza, że święcenia kapłańskie przyjął w tym roku. Stąd życzymy mu obfitości Bożych łask w pierwszych kapłańskich krokach. Niech Maryja, Matka kapłanów wyprasza mu wszelkie dobro, a św. Michał Archanioł niech broni go przed zakusami złego ducha.


2. Jak już informowaliśmy w najbliższą niedzielę, tj. 11 lipca odbędzie się I KOMUNIA ŚW. kolejnej grupy dzieci. Stąd wyjątkowo w przyszłą niedzielę zmienimy jednorazowo godziny Mszy św. I tak, Msze św. w kościele parafialnym 11 lipca będą o godz. 9.00, o godz. 10.30, o godz. 12.00 z udzieleniem I Komunii i o godz. 18.00. Bardzo prosimy, aby osoby nie związane z dziećmi wybierały inne godziny Mszy św. niż tę o 12.00.


3. Uwaga dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców - w najbliższym tygodniu w ramach przygotowania do I Komunii w poniedziałek, 5 lipca, o godz. 16.00 i w piątek, 9 lipca, o godz. 16.00 odbędą się w kościele SPOTKANIA PRZED NIEDZIELNĄ UROCZYSTOŚCIĄ. Z kolei I SPOWIEDŹ dzieci przewidzieliśmy na sobotę, tj. 10 lipca, na godz. 15.00. Obecność dzieci na wszystkich tych spotkaniach jest obowiązkowa.


4. Przypominamy, że od ubiegłej niedzieli wszystkie nabożeństwa, jak i Msze św. niedzielne na naszych filiach odbywają się według GRAFIKU WAKACYJNEGO. Również biuro parafialne jest czynne po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z dyżurującym księdzem. Numery telefonów są podane na naszej stronie parafialnej.


5. W najbliższy poniedziałek, 5 lipca, o godz. 19.00 odbędzie się SPOTKANIE PARAFIALNEGO ODDZIAŁU CARITAS w salce na plebanii. Równocześnie bardzo dziękujemy całemu Oddziałowi za rozdzielanie żywności, a Ochotniczej Straży Pożarnej dziękujemy za wcześniejsze rozładowanie transportu z żywnością.


6. Przypominamy o otwartym punkcie w naszym Urzędzie Gminy, gdzie pracownicy pomagają seniorom i osobom wykluczonym cyfrowo dokonać samospisu w NARODOWYM SPISIE POWSZECHNYM LUDNOŚCI i MIESZKAŃ. Punkt ten jest otwarty w każdy czwartek od godz. 8.00 do 14.00.


7. Zapraszamy w dalszym ciągu do zapisów na PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH we wrześniu br. Jeszcze nie osiągnęliśmy wymaganego minimum, żeby ta pielgrzymka mogła się odbyć.


8. Pragniemy także poinformować, że kopia obrazu ŚW. JÓZEFA rozpoczęła swoją peregrynację w Sierakowie.


9. INTENCJE.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

201 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page