top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na 17 stycznia 2021


Zanim podamy ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę w ciągu roku, warto przypomnieć, że 17 stycznia przypada 37. ROCZNICA ŚMIERCI Sługi Bożego ojca Ignacego Posadzego SChr, współzałożyciela naszego zgromadzenia zakonnego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej oraz założyciela Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej.

Więcej o osobie Sługi Bożego mozna przeczytać na stronie:

patrimonium.chrystusowcy.pl


Ogłoszenia:

1. W tym tygodniu na MSZE „KOLĘDOWE” do kościoła parafialnego zapraszamy mieszkańców następujących ulic: w poniedziałek z ul. Jana Pawła II (numery nieparzyste); we wtorek z ul. Zielonej, Cichej, Spokojnej, Wiosennej, Zaułkowej; i w środę z ul. Spacerowej, Ogrodowej, Pogodnej, Leśnej.

O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, później o godz. 17.30 różaniec za mieszkańców konkretnych ulic i o godz. 18.00 Msza św.

Natomiast od czwartku rozpoczynamy spotkania kolędowe na naszych filiach, gdzie o godz. 16.30 będzie różaniec i o godz. 17.00 Msza św. Stąd więc w czwartek do kaplicy zapraszamy mieszkańców Szadzka, w piątek do swojego kościoła mieszkańców Kępna, a w sobotę mieszkańców Odargowa, przy czym w Odargowie będzie to już niedzielna Msza św.


2. W poniedziałek, 18 stycznia br., rozpoczniemy TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN, który w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9).

Z kolei we wtorek, 19 stycznia, swoje IMIENINY obchodził będzie ks. bp Henryk Wejman. Pamiętajmy o Czcigodnym Solenizancie w naszych modlitwach.

Natomiast w przyszłą niedzielę z woli papieża Franciszka, wraz z Kościołem powszechnym, będziemy przeżywać już po raz drugi NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO. Ojciec św. pragnie, aby każdy dzień człowieka wierzącego przeniknięty był Słowem Bożym. Stąd zachęcamy wszystkich do codziennej lektury Pisma Świętego.


3. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej prosi o przeprowadzenie w ramach „Dnia solidarności z Chorwacją” w niedzielę 24.01.2021 roku po wszystkich mszach świętych przykościelnej ZBIÓRKI DO PUSZEK na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w tym kraju. Takie ofiary będzie można złożyć w przyszłą niedzielę.


4. Z serca dziękujemy także za ofiary złożone na dzisiejszą TACĘ INWESTYCYJNĄ.

W minionym tygodniu otrzymałem WYCENĘ nowych DRZWI do kościoła, jak również wycenę renowacji drzwi tych pod wieżą. I tak - nowe drzwi będą kosztować 17 220,00 zł, a renowacja tych bocznych wyniesie 5 500,00 zł. Stąd łączna kwota potrzebna na tę inwestycję wyniesie 22 720,00 zł. Jak informowaliśmy w zeszłą niedzielę do tej pory na fundusz inwestycyjny uzbieraliśmy 13 230,00 zł. Dlatego myślę, że możemy być spokojni, że ta inwestycja zostanie zrealizowana bez problemu, gdyż będą na nią środki, tym bardziej, że prace przy drzwiach rozpoczną się dopiero na wiosnę, gdy zrobi się ciepło.

Równocześnie informujemy, że w minionym tygodniu zostało ZAKUPIONE PALIWO NA OGRZEWANIE KOŚCIOŁA. Za 500 l zapłaciliśmy 1 710,00 zł. Było to już trzecie tankowanie paliwa w tym sezonie grzewczym i jak do tej pory ostatnia cena jest najwyższa. Łączna kwota za paliwo wyniosła do tej pory 4 810,00 zł, a do skarbony na ogrzewanie złożyliście 4 400,00 zł. Dziękujemy za każdą złotówkę i w dalszym ciągu prosimy o ofiary na ten cel.


5. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ, która wystawiona jest na stoliku w kruchcie.


6. INTENCJE mszalne.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

258 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page