top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na 19. Niedzielę w ciągu roku


- 9 sierpnia 2020 -


1. Zapraszamy na odpust z racji minionego święta Przemienienia Pańskiego do Odargowa w niedzielę, 9 sierpnia, na godz. 13.00.

Z kolei 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP przypada odpust w Krzemieniu. Tam również Msza odpustowa będzie sprawowana o godz. 13.00.

Tradycyjnie już zapraszamy na piesze pielgrzymowanie do Matki Bożej w Krzemieniu. Spod kościoła w Do-brzanach wyruszymy o godz. 10.15. Ponieważ w tym roku epidemia pokrzyżowała wiele planów pielgrzymkowych, niech zatem przynajmniej to nasze lokalne pielgrzymowanie będzie symbolicznym wyrazem naszej wiary, ale również wyrazem tych wszystkich intencji, które pielgrzymi chcieliby nieść w swych sercach pielgrzymując do różnych sanktuariów maryjnych. Podczas naszego pielgrzymowania, jak również później na odpuście, przestrzegajmy przepisów sanitarnych.

Natomiast Msze św. w Dobrzanach 15 sierpnia odbędą się w porządku niedzielnym. Również w sobotę wieczorem odprawimy Msze niedzielne w Ognicy, Błotnie i w Bytowie.


2. Tradycyjnie także na uroczystość Wniebowzięcia NMP nasz parafialny oddział Caritas przygotuje bukiety z ziół i zbóż. Będzie je można nabyć w Dobrzanach, a pieniądze zebrane przy tej okazji przeznaczymy na działalność Caritas.


3. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek, aby wesprzeć mieszkańców Bejrutu w Libanie, gdzie w ostatnim czasie doszło do ogromnej eksplozji. Pieniądze również przekażemy przez Caritas.


4. Ponieważ w tym roku nie będzie centralnych dożynek w Dobrzanach, stąd zachęcamy i prosimy wszystkie sołectwa w naszej parafii, aby ustalić w poszczególnych kościołach przynajmniej Mszę dziękczynną za zebrane plony. Oczywiście mogą, a nawet powinny być wieńce dożynkowe podczas takiej Mszy.


5. W dalszym ciągu ponawiamy gorącą prośbę, aby zgłosił się ktoś, kto podjąłby się pracy w charakterze kościelnego w naszym kościele w Dobrzanach.


6. Co prawda jeszcze w czerwcu podczas sesji Rady Gminnej została przyznana parafii kwota w wysokości 20 000 zł na zabytki, ale dopiero dziś - z racji mojego urlopu - pragnę o tym powiedzieć i gorąco podziękować Pani Burmistrz, jak również całej Radzie Gminy za przekazaną dotację.

10 000 zł przeznaczymy na zapłacenie projektu remontu dachu i elewacji kościoła w Odargowie. Projekt ten kosztuje 19 680 zł i jest niezbędnym warunkiem, abyśmy mogli starać się o dotację z Ministerstwa Zabytków. Pozostałą kwotę zebrali mieszkańcy Odargowa, za co im z serca dziękuję.

Drugie 10 000 zł - otrzymane z Gminy - chcemy przeznaczyć na budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych do naszego kościoła w Dobrzanach. Koszt budowy takiego podjazdu wynosi ponad 47 000 zł. Jest to duża kwota, ale liczę na to, że może uda się wykonać tę inwestycję trochej taniej, jak również liczę, że może otrzymamy jeszcze jakąś dotację, z któregoś z urzędów, gdzie wystąpiłem z takim wnioskiem. Jednak i tak parafia w dużej mierze musi ponieść koszty tej inwestycji. Stąd więc, gdyby ktoś z Was chciał wesprzeć budowę podjazdu, to proszę to uczynić wpłacając ofiarę na konto parafialne lub po prostu włożyć ofiarę do koperty i złożyć, czy to na tacy, czy do skarbony z tyłu kościoła. Proszę jednak w obydwu przypadkach zaznaczyć, że jest ona „na podjazd”.


7. INTENCJE mszalne.


8. W ostatnim czasie nie było w naszej parafii pogrzebu, ale za to w przeciągu praktycznie tygodnia, ochrzciliśmy 8 dzieci, a w nadchodzącym tygodniu będzie ślub. Bogu niech będą dzięki.

A wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz

149 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page