top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na 20. niedzielę


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XX niedzielę w ciągu roku - 14 sierpnia 2022 -


1. Jutro przypada UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, zwana potocznie uroczystością Matki Bożej Zielnej. Stąd na każdej Mszy św. będziemy święcić zioła i kwiaty. Bukiety ziół i kwiatów można nabyć już dziś – po każdej Mszy św. będzie je rozprowadzał nasz Caritas. W kościele parafialnym porządek Mszy św. jest niedzielny. Na filiach - oprócz Krzemienia - nie będzie jutro Mszy św.

Jutro przypada ODPUST w naszym kościele filialnym w KRZEMIENIU. Msza św. odpustowa o godz. 13.00. Tradycyjnie wyruszymy pieszo spod kościoła parafialnego na tę uroczystość do Matki Bożej. Wyjście o godz. 10.15. Można włączyć się w nasze symboliczne pielgrzymowanie, można także dotrzeć na miejsce innymi środkami lokomocji. Serdecznie zapraszamy.


2. Także jutro, 15 sierpnia o godz. 11.00 ks. ANDRZEJ SAŁAPATA będzie obchodził 25. ROCZNICĘ ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH. Mszę św. będzie odprawiał także jego brat ks. Tomasz. Otoczmy naszego rodaka serdeczną modlitwą.


3. W najbliższą sobotę, tj. 20 sierpnia zapraszamy na DOŻYNKI do OGNICY. Msza św. o godz. 16.00.


4. W przyszłą niedzielę, tj. 21 sierpnia PRZYWITAMY na Mszach św. w kościele parafialnym ks. ŁUKASZA, który od 22 sierpnia podejmie obowiązki duszpasterskie w naszej parafii.

Z kolei ks. SEBASTIAN pożegna się z mieszkańcami filii w sobotę i w niedzielę, odprawiając niedzielne Eucharystie. Natomiast jego POŻEGNANIE Z PARAFIĄ będzie w poniedziałek, 22 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 18.00.


5. Ks. Sebastian i ks. Łukasz, nowy duszpasterz młodzieży w naszej parafii, zapraszają młodych ludzi na SPOTKANIE MŁODZIEŻY CHRYSTUSA „GÓRA TABOR” w Klępinie k. Stargardu, 27 sierpnia, w sobotę w godz. od 11.00 do 21.00. W programie integracja, gry i zabawy, dobra muzyka, nabożeństwo pokutne i okazja do spowiedzi, uroczysta Msza św., konferencja tematyczna, obiad i ognisko na kolację oraz wieczorny koncert. Koszt - 20 zł od osoby. Wyjazd o godz. 10.00 spod kościoła w Dobrzanach.


6. SCHOLE MŁODZIEŻOWE z parafii chrystusowców będą miały swoją PRÓBĘ ŚPIEWU przed „Górą Tabor” w Klępinie w poniedziałek, 22 sierpnia, o godz. 19.00, w salce przy plebanii. Ks. Łukasz zaprasza na tę próbę również nasz zespół Mika’el oraz chętną młodzież z naszej parafii.


7. W przyszłą niedzielę TACĘ przeznaczymy na INWESTYCJE.


8. Prezes Zarządu Rodzinnych Ogródków Działkowych im. Tadeusza Kościuszki w Dobrzanach zaprasza na UROCZYSTOŚĆ 55-LECIA ISTNIENIA OGRÓDKÓW, która odbędzie się w sobotę, 20 sierpnia o godz. 15.00. M.in. przewidziane jest podsumowanie programu „Społecznik” oraz poświęcenie nowego ogrodzenia.


9. INTENCJE.


10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. ROBERT KUBIS z Ognicy i śp. JAN GRABI z Odargowa.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.


11. Wszystkim solenizantom i solenizantkom tego tygodnia – w sposób szczególny wszystkim Mariom – składamy najserdeczniejsze życzenia.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

287 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page