top of page

Ogłoszenia na 20 sierpnia 2023


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XX niedzielę w ciągu roku - 20 sierpnia 2023 -


1. W nadchodzącym tygodniu przyjadą do nas pozostali dwaj księża – ks. Andrzej Szoda, dotychczas pracował we Władysławowie, a wcześniej przez długi czas na Białorusi oraz ks. Grzegorz Brzozowski-Zabost, który podobnie jak ks. Dominik w tym roku był wyświęcony. W przyszłą niedzielę nowi księża pojadą już na filie, które obejmą swym duszpasterstwem. Natomiast ich przywitanie, tutaj w kościele parafialnym, będzie miało miejsce w I Piątek miesiąca, czyli 1 września na Mszy św. o godz. 18.00.


2. W związku z tym, że od przyszłej niedzieli będziemy już w pełnym składzie, stąd zawieszamy obowiązujący grafik wakacyjny odprawiania Mszy św. na filiach. Nie będzie więc w najbliższą sobotę Mszy św. niedzielnych wieczorem. A za to w niedzielę: jeden ksiądz pojedzie na Mszę św. do Ognicy na godz. 9.00; drugi do Krzemienia również na godz. 9.00, do Bytowa na godz. 10.30 i do Błotna na godz. 12.00; trzeci do Szadzka na godz. 9.00, Odargowa na godz. 10.30 i Kępna na godz. 12.00. Jak widzimy zmiany będą dotyczyć filii od Ognicy do Krzemienia. W kościele parafialnym zmieni się tylko to, że na Mszy św. o godz. 9.00 będzie jedna intencja.

Pozostała część grafiku pozostaje jeszcze bez zmian do 1. niedzieli nowego miesiąca, czyli do 3 września.


3. Zapraszamy młodzież do udziału w kolejnym Spotkaniu Formacyjnym Młodych w Klępinie k. Stargardu, które odbędzie się 9 września. Koszt to 30 zł. Więcej informacji i zapisy u ks. Dominika.


4. Wszystkich rodziców, którzy pragną zgłosić swoje dzieci do przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, prosimy o zabranie deklaracji z zakrystii. I Komunia św. w 2024 r. będzie w 3. sobotę maja, czyli 18 maja, w dwóch grupach – o godz. 10.00 i godz. 12.00. I już dziś informujemy, że pierwsze spotkanie z Rodzicami dzieci pierwszokomunijnymi z przyszłego roku odbędzie się w niedzielę 17 września, po Mszy św. o godz. 11.00.


5. Już dziś także informujemy, że spotkanie przed odpustem parafialnym odbędzie się w ostatnim tygodniu sierpnia. Dokładny dzień jeszcze ustalimy, by nie kolidował on z innymi wydarzeniami. Termin podamy za tydzień. A na to spotkanie zapraszamy: Radę Parafialną, przedstawicieli Caritas oraz przedstawicieli osób, które wcześniej pomagały ks. Marcinowi przy organizacji różnych wydarzeń dla dzieci.


6. W zeszłą niedzielę do puszek Caritas zebrał 1 800 zł. Pieniądze te zostały przeznaczone na pomoc Słowenii.

Tacę dzisiejszą przeznaczymy z kolei na inwestycje w parafii. Dziękujemy za Wasze ofiary.

W najbliższym czasie stolarze mają zabrać do warsztatu w ramach gwarancji drzwi wejściowe do kościoła. Jak to się stanie to przez kilka dni – z pewnością w tygodniu – będziemy wchodzić do kościoła bocznym wejściem, przez wieżę.


7. INTENCJE.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

404 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page