top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na 21. niedzielę w ciągu roku


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXI niedzielę w ciągu roku - 21 sierpnia 2022 -


1. W naszej wspólnocie WITAMY dziś bardzo serdecznie ks. ŁUKASZA KLIMKA, który od jutra – zgodnie z dekretem - oficjalnie podejmie pracę w naszej parafii. Ks. Łukasz przejmie obowiązki ks. Sebastiana.

W nowym miejscu ks. Łukaszowi życzymy Bożego błogosławieństwa i otwartości na natchnienia Ducha Świętego.


2. Jutro z kolei POŻEGNAMY ks. SEBASTIANA. Był u nas krótko, ale zapisał się bardzo owocnie. Ks. Sebastian podejmie w naszym Zgromadzeniu pracę w Referacie Powołań i będzie rezydował w Poznaniu. Dziękujemy mu za każde wniesione dobro, spokój i za każdą wykonaną pracę, szczególnie na filiach i z młodzieżą.

Msza św. dziękczynna i pożegnalna w poniedziałek o godz. 18.00.


3. Również jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00 w salce swoją PRÓBĘ przed „GÓRĄ TABOR” będą mieć schole młodzieżowe z parafii chrystusowców. Zapraszamy także nasz zespół Mika’el.


4. Ponawiamy zaproszenie na SPOTKANIE MŁODZIEŻY CHRYSTUSA „GÓRA TABOR” w Klępinie k. Stargardu, które odbędzie się 27 sierpnia, w sobotę w godz. od 11.00 do 21.00. Koszt to 20 zł od osoby. Wyjazd o godz. 10.00 spod kościoła w Dobrzanach.


5. We wtorek, 23 sierpnia nasze Zgromadzenie Zakonne – Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej będzie przeżywać 90. ROCZNICĘ PRZYJAZDU PIERWSZYCH CHRYSTUSOWCÓW do POTULIC koło Bydgoszczy. Tam też tego dnia odbędą się główne uroczystości. Prosimy Was wszystkich o modlitwę w intencji wszystkich chrystusowców, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne do naszego Zgromadzenia.


6. Najbliższy weekend, tj. 27 i 28 sierpnia będą ostatnimi dniami, gdy na filiach sprawujemy niedzielną Eucharystię w SYSTEMIE WAKACYJNYM. Od niedzieli, 4 września wracamy do zwyczajnego grafiku Mszy św. i nabożeństw.


7. Już dziś informujemy o SPOTKANIU RADY PARAFIALNEJ. Głównym tematem spotkania będą przygotowania do naszego parafialnego odpustu. Spotkanie odbędzie się na plebanii 6 września, we wtorek, o godz. 19.00.


8. Dziękujemy za ofiary, które dziś złożyliście na TACĘ, którą przeznaczymy na INWESTYCJE.


9. Zachęcamy do czytania PRASY KATOLICKIEJ. W „Gościu Niedzielnym” jest m.in. wywiad z księdzem, który przeżył wypadek polskiego autokaru w Chorwacji, jadącego do Medjugorie.


10. INTENCJE.


11. Wszystkim życzymy błogosławionych ostatnich dni wakacyjnych.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

289 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page