top of page

Ogłoszenia na 21. niedzielę w ciągu roku

Zaktualizowano: 27 sie 2023


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXI niedzielę w ciągu roku - 27 sierpnia 2023 -


1. W tym tygodniu będziemy przeżywać I Piątek i I Sobotę miesiąca. W I Piątek wszyscy księża udadzą się z posługą sakramentalną do naszych chorych. Ponieważ należało uaktualnić listę i niejako na nowo ją rozpisać – to oprócz chorych, którym posługuje ks. Proboszcz - mogła ulec zmianie kolejność i ewentualnie godzina przyjścia księdza. Prosimy o wyrozumiałość.

W piątek na Mszy św. o godz. 18.00 oficjalnie przywitamy w naszej parafii ks. Andrzeja i ks. Grzegorza.

Z kolei w I Sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi na godz. 8.00 oraz na Mszę św. na godz. 9.00. Tradycyjnie w I Sobotę nie będzie Mszy św. wieczornej. Ale za to będą 4 Msze dożynkowe na naszych sołectwach: o godz. 15.00 w Sierakowie, o godz. 16.00 w Ognicy i w Odargowie i o godz. 17.00 w Kozach.


2. Rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego nastąpi nie 1 września, ale dopiero w przyszłym tygodniu. W związku z tym zapraszamy wszystkich uczniów, całe Grono Pedagogiczne, a także Rodziców na Mszę św. w poniedziałek, 4 września na godz. 8.30. Podczas tej Mszy św. pobłogosławimy uczniom przybory szkolne.


3. Spotkanie Rady Parafialnej, przedstawicieli Caritas i Rodziców dzieci – a wszystko to w związku odpustem i festynem parafialnym - odbędzie się w najbliższą środę, 30 sierpnia o godz. 19.00 na plebani.


4. Pierwsza zbiórka dla całej służby liturgicznej naszej parafii – również tych z naszych filii - odbędzie się w najbliższą sobotę, 2 września o godz. 11.00 w Dobrzanach. Gdyby były trudności z dowiezieniem ministrantów do Dobrzan prosimy o kontakt z ks. Dominikiem.


5. Ponawiamy nasze zaproszenie dla młodzieży na kolejne Spotkanie Formacyjne Młodych w Klępinie k. Stargardu, które odbędzie się 9 września. Koszt to 30 zł, a zapisy u ks. Dominika. Natomiast rodziców młodzieży, która już się zapisała, prosimy o podpisanie zgody i dokonanie wpłaty, najlepiej po Mszy w zakrystii.


6. Prosimy również Rodziców, którzy chcą w przyszłym roku posłać dziecko do I Komunii św. o zabranie z zakrystii Deklaracji koniecznych do tego, aby móc rozpocząć przygotowanie dzieci do tego wydarzenia. Jak już było informowane – pierwsze spotkanie z Rodzicami odbędzie się 17 września, po Mszy św. o godz. 11.00.


7. Jak zapewne wiemy, 10 września będzie mieć miejsce beatyfikacja rodziny Ulmów w Markowej na Podkarpaciu. Na ekrany kin wszedł film o nadziei i miłosierdziu pt.: „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”. Warto wybrać się na ten seans. W naszej parafii natomiast chcemy przygotować się do tego wydarzenia poprzez Nowennę, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek. Będzie polegać ona na specjalnie ułożonej Modlitwie Powszechnej na te dni oraz na wysłuchaniu czytanek pt. „Do chwały nieba drogą ośmiu błogosławieństw”.


8. Parafialny Zespół Caritas zaprasza osoby, korzystające z ostatniego programu pomocy żywnościowej, na warsztaty kulinarno-dietetyczne o niemarnowaniu żywności. Odbędą się one w najbliższy poniedziałek, 28 sierpnia o godz. 11.00 w siedzibie Koła Gospodyń z Dobrzan, w remizie OSP. Serdecznie zapraszamy.


9. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Grecji w październiku br. proszone są, aby do 8 września dokonały wpłaty ostatniej transzy oraz podały dane potrzebne do wylotu – w sposób szczególny chodzi o serię, numer i datę ważności dokumentu, na którym będzie się podróżować (może być dowód osobisty lub paszport). Cena pielgrzymki jest ta niższa z dwóch podanych w informatorze, czyli wynosi 4 390 zł.


10. Ostatnia taca inwestycyjna wyniosła 3 440 zł. Z serca dziękujemy za każdą ofiarę.


11. INTENCJE.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

254 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page