top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na 22. niedzielę w ciągu roku


- 30 sierpnia 2020 -

1. Ponieważ w tym roku z racji zaostrzonych rygorów sanitarnych nie będzie wspólnego rozpoczęcia roku szkolnego w szkole, stąd i my nie możemy odprawić Mszy Świętej dla wszystkich dzieci i nauczycieli. Zapraszamy jednak tych, którzy chcieliby mimo zaistniałych trudności - a może trzeba to tym bardziej zrobić właśnie z powodu epidemii - prosić o błogosławiony nowy rok szkolny, na Mszę św. w poniedziałek, tj. 31 sierpnia na godz. 18.00. Jedna z intencji będzie za dzieci i młodzież oraz nauczycieli i pracowników naszej szkoły.


2. Od poniedziałku wracamy do po za wakacyjnego funkcjonowania parafii. Oznacza to, że biuro parafialne - oczywiście oprócz nagłych przypadków - będzie czynne w poniedziałek, w środę i w piątek od godz. 16.00 do 16.45.

Wracamy również do godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu od wtorku do piątku od godz. 17.00.

Pragniemy również ożywić kult świętych, szczególnie kult św. Józefa i naszego Patrona św. Michała Archanioła. Stąd na koniec adoracji we wtorki będziemy odmawiać litanię do św. Józefa, a w czwartki litanię do św. Michała Archanioła. We środę pozostaje bez zmian Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

Wracamy także do odprawiania w tygodniu Mszy św. na naszych filiach.


3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Stąd tradycyjnie na czwartek zapraszamy LSO i ich rodziny. W piątek księża udadzą się również z posługą sakramentalną, z tym, że inny porządek odwiedzania chorych wprowadził ks. Marcin, a chorzy, których on odwiedza zostali o tym poinformowani. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie na godz. 8.00 i na Mszę o godz. 9.00.


4. Do I Komunii zostały niecałe dwa tygodnie. Stąd ważna informacja dla dzieci klas IV i ich rodziców. Katechezy przygotowujące do I Komunii Świętej odbędą się tu w kościele w następujących terminach: 1, 3, 8 i 10 września, a więc dwa wtorki i dwa czwartki. Wszystkie one będą o godz. 16.00. Bardzo prosimy dzieci i rodziców o założenie maseczek na czas katechezy i pobytu w kościele. Dzieci na katechezie siedzą z rodzicami.

Spotkanie z rodzicami dzieci będzie w najbliższą środę, tj. 2 września, po wieczornej Mszy św. Ustalimy wtedy m.in. terminy sprzątania kościoła, jak również inne praktyczne sprawy.

Pierwsza spowiedź dla dzieci będzie w następującym porządku: 1) dla grupy sobotniej spowiedź będzie 11 września (piątek) o godz. 15.00; 2) dla grupy niedzielnej - 12 września (sobota) o godz. 15.00. Równocześnie bardzo prosimy rodziców i innych gości, aby ze spowiedzi skorzystali wcześniej. W naszym kościele taka możliwość jest każdego dnia pół godziny przed każdą Mszą św.

I jeszcze jedna bardzo gorąca prośba dla rodziców. Bardzo prosimy o przemyślenie jeszcze raz ilości zaproszonych gości. Zdajemy sobie sprawę, że jest to delikatna kwestia i trudno jest komuś zabronić być na Pierwszej Komunii. Ale trzeba przemyśleć bezpieczeństwo nas wszystkich, żeby później nie okazało się, że I Komunia, czy raczej przyjęcie pierwszokomunijne stanie się problemem dla całej parafii i szkoły, bo będziemy np. musieli odbywać wszyscy kwarantannę. Bardzo prosimy o rozsądek w tej materii.


5. Ponawiam także informację o spotkaniu Rady Parafialnej, które odbędzie się 9 września (środa) godz. 19.00.


6. Prosimy także o składanie nowych deklaracji do Bierzmowania i Komunii Świętej na przyszły rok. Takie deklaracje prosimy składać do końca września. Z tym, że rodziców i kandydatów do Bierzmowania prosimy o kontakt z ks. Michałem, a rodziców i dzieci z klas III prosimy o kontakt osobisty z ks. Proboszczem, aby umówić się na spotkanie. Chcemy z każdym osobiście porozmawiać i co więcej, zastanowić się nad formą przyszłorocznej Komunii Świętej. Będziemy bowiem chcieli pójść w stronę tzw. rodzinnych Pierwszych Komunii, co w tym roku z racji epidemii w przypadku Bierzmowania zdało egzamin w 100%.


7. INTENCJE mszalne.

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

212 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page