top of page

Ogłoszenia na 23 lipca 2023 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XVI Niedzielę w ciągu roku - 23 lipca 2023 -


1. W miniony piątek rano wyjechał z naszej parafii ks. Tadeusz. Zamieszkał on w domu seniora w Puszczykowie pod Poznaniem. Na stronie parafialnej został podany jego nowy adres. Można go odwiedzać i również z nim się kontaktować telefonicznie. Najlepszym sposobem jest kontakt przez jego telefon komórkowy.

Bardzo dziękujemy Paniom, które spakowały rzeczy ks. Tadeusza i posprzątały jego pokój.


2. Dzisiaj, w niedzielę, 23 lipca obchodzimy III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Tegoroczne hasło brzmi: „Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie” (Łk 1,50). Na stronie parafialnej można przeczytać orędzie papieża Franciszka przeznaczone na ten właśnie dzień.


3. We wtorek przypada święto św. Jakuba Apostoła. W tym też dniu czcimy św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżujących. Dzisiaj więc rozpoczynamy po raz 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Przez cały tydzień można składać do skarbony przy kracie ofiary na rzecz zakupu środków transportu dla misjonarzy. W pierwszym rzędzie zaproszeni są do tego kierowcy – w myśl zasady 1 grosz za 1 kilometr – ale ofiary składać może każdy z nas, bo przecież każdy z nas podróżuje w swoim życiu.

Na zakończenie Tygodnia św. Krzysztofa, czyli w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów przed kościołem i wtedy również będzie można złożyć ofiary na powyższy cel.


4. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież w najbliższy wtorek, 25 lipca, na godz. 11.00 na Orlik w Dobrzanach na wspólną integrację. Będzie piłka nożna i różne inne gry. Jeżeli ktoś nie będzie miał możliwości dojechać lub dojść na Orlik, to prosimy o kontakt z ks. Dominikiem. Serdecznie zapraszamy!


5. Bardzo dziękujemy za ofiary na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę. Złożyliście 4 210 zł.

Prace przy części dachu, a dokładnie na jego 240 m2 zostały ukończone w minionym tygodniu. Dziękujemy p. Jackowi i jego pracownikom za wykonanie tych prac, a Panu Bogu dziękujemy, że przebiegły one bezpiecznie.

Obecnie trwają prace przy przebudowie dołu plebanii, m.in. biura oraz trzeba będzie wyremontować mieszkania dla księży – te w których mieszkali ks. Tadeusz i ks. Marcin.

Pragniemy także poinformować, że została już zakupiona i znajduje się w kaplicy na plebani figura Matki Bożej Niepokalanej, ta która według planów ma być postawiona w kapliczce na rogu ulic Mickiewicza i Szkolnej. Jest ona darem rodziców tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży bierzmowanej.


6. W dalszym ciągu nikt się nie zgłosił do pracy w naszej kuchni.


7. INTENCJE.


8. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia – a są nimi m.in. Kinga, Krzysztof, Jakub, Anna, Marta – składamy najserdeczniejsze życzenia.

A wszystkim nam i naszym rodzinom oraz tym, którzy przebywają na urlopach i wakacjach niech Pan Bóg hojnie błogosławi.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

210 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page