top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na 23. niedzielę (4.09.2022)


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXIII niedzielę w ciągu roku - 4 września 2022 -


1. Od dzisiaj wracamy do przedwakacyjnego GRAFIKU NABOŻEŃSTW.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie od poniedziałku (wcześniej było od wtorku) do piątku włącznie o godz. 17.00 będzie. We wtorki nabożeństwo do św. Józefa, w środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartki nabożeństwo do św. Michała Archanioła, a w piątki Wypominki roczne i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.

Wracamy również do rocznego systemu odprawiania Mszy św. w niedziele i w tygodniu również na naszych filiach. Godziny i dni nabożeństw ustalają księża, którzy zwyczajowo posługują na wioskach.

BIURO PARAFIALNE będzie czynne w poniedziałki, w środy i w piątki od 16.00 do 16.45. Oczywiście w pilnych sprawach o każdej porze.


2. Dzisiaj w niedzielę po wieczornej Mszy św. męski różaniec.


3. W najbliższy wtorek, tj. 6 września, zapraszamy RADĘ PARAFIALNĄ na spotkanie. Głównym tematem będzie przygotowanie do odpustu parafialnego.


4. W czwartek, 8 września w kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać święto Narodzenia NMP. W tym dniu także przypada 90. ROCZNICA PODPISANIA przez Czcigodnego Sługę Bożego kard. Augusta Hlonda DEKRETU POWOŁUJĄCEGO do ISTNIENIA TOWARZYSTWO CHRYSTUSOWE dla Polonii Zagranicznej, którego księża i bracia zakonni praktycznie od wojny do dzisiaj posługują na terenach Pomorza Zachodniego. W czwartek na zakończenie adoracji odprawimy specjalne nabożeństwo w intencji Towarzystwa Chrystusowego, gdyż główne uroczystości chrystusowcy będą przeżywać w Poznaniu. Natomiast na parafiach, prowadzonych przez chrystusowców, ta 90. rocznica będzie podkreślona na Mszach św. w niedzielę, 11 września. Na zakończenie Mszy św. w kościele parafialnym zaśpiewamy Te Deum.

Wszystkich Was prosimy o modlitwę w intencji wszystkich chrystusowców.


5. Informujemy, że wzorem lat ubiegłych organizujemy wyjazd na CZUWANIE na JASNĄ GÓRĘ w intencji wszystkich Polaków przebywających poza granicami kraju, które odbędzie się w 4. weekend października, tj. z 21 na 22 października. W tym roku chcemy nieco rozszerzyć nasz wyjazd o zwiedzanie muzeum w Auschwitz-Birkenau i zwiedzanie Wadowic. Stąd wyjazd planujemy 20 października, w czwartek, o godz. 4.00, by dojechać do Oświęcimia i zwiedzić muzeum. Później planujemy nocleg w Ośrodku Totus Tuus w Zembrzycach, a w piątek zwiedzić Wadowic i przejechać do Częstochowy. Koszt to 390 zł. Z racji potrzeby rezerwacji miejsca w muzeum w Oświęcimiu zapisy do 14 października, przy których pobieramy zaliczkę w wysokości 200 zł. Można pobrać kartki z planowanym programem i potrzebnymi informacjami. Wszystkich informacji udziela także ks. Łukasz. Serdecznie zapraszamy.


6. Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na TARGI ROLNE Agro Pomerania, które odbędą się w dniach 9-11 września w Barzkowicach (PROGRAM). W niedzielę, 11 września, o godz. 10.00 będzie sprawowana Msza św. dożynkowa w Barzkowicach.


7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Tym bardziej, że tygodnik Niedziela został rozszerzony o nowy kolorowy dodatek, zatytułowany Bliżej życia z wiarą. Koszt Niedzieli się nie zmienił.


8. INTENCJE.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

195 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page