top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia duszpasterskie


- 6 września 2020 -


1. Dziś po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na MĘSKI RÓŻANIEC.


2. W najbliższą środę, tj. 9 września, o godz. 19.00 odbędzie się SPOTKANIE RADY PARAFIALNEJ w salce na plebanii.


3. WARSZTATY LITURGICZNE „Dotknij, poczuj i zakochaj się w Eucharystii” w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy Świętej w salce parafialnej.


4. Młodzieżowe SPOTKANIE DUSZPASTERSTWA „Gargano” w piątek o 19:00 w salce parafialnej.


5. We wtorek o godz. 16.00 KATECHEZA dla dzieci z klas IV. Natomiast w czwartek o godz. 16.00 i 16.30 PRÓBA PRZED I KOMUNIĄ ŚWIĘTĄ. Po tym spotkaniu zapraszamy rodziców do sprzątania placu przed kościołem, jak również samego kościoła.

Z kolei w piątek i w sobotę o godz. 15.00 PIERWSZA SPOWIEDŹ dzieci z klas IV według ustalonego i ogłoszonego wcześniej porządku. Przypominamy także, że możliwość spowiedzi dla dorosłych jest każdego dnia pół godziny przed wieczorną Eucharystią.

PIERWSZA KOMUNIA, co było już wielokrotnie ogłaszane, odbędzie się w dwóch turach - w najbliższą sobotę (12 września) o godz. 11.00 i w niedzielę (13 września) o godz. 12.00. W sobotę do Komunii przystąpi 11 dzieci, a w niedzielę 28 dzieci.

Równocześnie przypominamy, że w przyszłą niedzielę parafialna Msza św. z godz. 11.00 będzie jednorazowo przesunięta na godz. 10.30. Również w związku z I Komunią św. niedzielna Msza św. w Kępnie będzie wyjątkowo odprawiona w sobotę o godz. 17.00.

Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele.

Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji dzieci, mających przystąpić po raz pierwszy do Spowiedzi, jak i Komunii Świętej oraz w intencji ich Rodzin.


6. Ponawiamy zaproszenie, aby kontaktować się z nami i składać DEKLARACJE ODNOŚNIE BIERZMOWANIA i PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ już na następny rok.


7. We wtorek, 8 września przypada ŚWIĘTO NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Jest to równocześnie 88. rocznica powołania do istnienia przez Sługę Bożego kard. Augusta Hlonda Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, którego członkami są księża pracujący w naszej parafii począwszy od ks. Kazimierza Rudawskiego.


8. W ubiegłą niedzielę na Mszy o godz. 9.00 w naszym kościele dziękowaliśmy za tegoroczne zbiory. W minioną sobotę taka Msza została natomiast odprawiona w Szadzku. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w to dziękczynienie.

W najbliższą środę, 9 września MSZA ŚWIĘTA DOŻYNKOWA zostanie odprawiona w Odargowie, a 12 września (sobota) o godz. 12.00 w Ognicy.


9. INTENCJE mszalne.

ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz

208 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page