top of page

Ogłoszenia na 23. niedzielę w ciągu roku


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXIII niedzielę w ciągu roku - 10 września 2023 -


1. Dziś w Markowej na Podkarpaciu odbywa się beatyfikacja rodziny Ulmów.

W związku z tym wydarzeniem organizujemy wyjazd do Stargardzkiego Centrum Kultury na film pt.: „Historia jednej zbrodni”, który opowiada o tej błogosławionej rodzinie. Seans zaplanowany jest na wtorek, 19 września. Wyjazd autokarem spod naszego kościoła o godz. 9.15. Koszt 40 zł, przy pełnym składzie autokaru. Prosimy o wpłatę przy zapisach.


2. Następna zbiórka całej LSO, a więc także dzieci ze wszystkich naszych filii, odbędzie się w najbliższą sobotę, 16 września, o godz. 11.00.


3. Z kolei spotkanie organizacyjne dla Rodziców dzieci, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej w przyszłym roku, odbędzie się w kościele w następną niedzielę, tj. 17 września, po Mszy św. o godz. 11.00.


4. W bieżącym miesiącu będziemy przeżywać nasz odpust parafialny. Z kolei w niedzielę po tych uroczystościach, tj. 1 października, będziemy świętować podczas Festynu rodzinnego. W związku tym mamy następujące informacje:

- Rodzice, którzy chcieliby włączyć się aktywnie w pomoc i przygotowanie tej części festynu, która przeznaczona będzie dla dzieci, proszeni są o kontakt z ks. Dominikiem.

- Natomiast wszystkie dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w „Anielskim konkursie artystycznym”. Celem tego konkursu jest przedstawienie dowolną techniką św. Michała Archanioła, Patrona naszej parafii. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach: przedszkole + klasy 1-3 oraz klasy 4-8. Oddanie prac do 25 września u ks. Dominika lub p. Ingi. Rozstrzygnięcie konkursu będzie na Festynie rodzinnym.

- I już dziś zapraszamy wszystkie Gospodynie, aby przygotowały ciasta do wspólnego poczęstunku podczas Festynu.


5. Jesteśmy pytani już o Czuwanie w intencji Polonii i duszpasterzy na Jasnej Górze. Otóż w bieżącym roku to Czuwanie odbędzie się w nocy z 20 na 21 października. Oczywiście nasza parafia będzie organizować taki wyjazd i za tydzień przedstawimy 2 lub 3 wersje pielgrzymki.


6. Spotkanie dla osób udających się na pielgrzymkę do Grecji będzie 24 września, w niedzielę, o godz. 19.00.


7. Za tydzień tacę przeznaczymy na inwestycje w naszej parafii. Już dziś dziękujemy za ofiary.

Prosimy także o modlitwę w intencji bezpieczeństwa podczas remontów naszych kościołów filialnych. Równocześnie informujemy, że nasz kościół w Odargowie będzie zamknięty na czas I etapu remontu. Msza św. – tylko w niedziele – będzie odprawiana w świetlicy w Odargowie i nie będzie tam Najświętszego Sakramentu.


8. INTENCJE.


9. Do wieczności z naszej parafii odszedł śp. STANISŁAW NOWACKI z Dobrzan. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

202 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page