top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na 24. niedzielę w ciągu roku

Zaktualizowano: 13 wrz 2020


- 13 września 2020 -


1. W sobotę i w niedzielę odbyła się w naszej parafii I Komunia Święta dzieci z klas IV. Cieszymy się wraz z dziećmi, a rodzicom gratulujemy tego ważnego wydarzenia w życiu rodziny i prosimy, aby w dalszym ciągu, szczególnie przez dobry przykład uczestnictwa w sakramentach, przyprowadzali dzieci do Jezusa i pomagali im wzrastać w wierze.

Tradycyjnie po I Komunii Świętej od poniedziałku rozpoczniemy tzw. BIAŁY TYDZIEŃ. W tym roku z racji panującej epidemii będzie on wyglądał nieco inaczej niż zwykle. Dzieci, które przyjęły Pana Jezusa w sobotę zapraszamy z rodzicami na Mszę św. na godz. 18.00 w poniedziałek, środę i w piątek. A z kolei dzieci z grupy niedzielnej zapraszamy również z rodzicami na Mszę we wtorek, czwartek i w sobotę. W każdym z tych dni, oprócz oczywiście Mszy św., będzie jakiś inny element związany z I Komunią. Jednego dnia rozdamy obrazki komunijne, innego poświęcimy różańce i medaliki dla dzieci, a jeszcze innego urządzimy procesję eucharystyczną wokół kościoła.

Dziękujemy rodzicom dzieci za dar dla parafii w postaci 4 nowych zielonych ornatów. Dziękujemy także za przygotowanie i posprzątanie kościoła i obejścia wokół. Dziękujemy wreszcie za dobre przygotowanie dzieci, szczególnie do I Spowiedzi św.

Dziękujemy także p. Łukaszowi Morozikowi, katechecie i ks. Marcinowi Bińkowskiemu, którzy przez cały rok przygotowywali dzieci do tego ważnego wydarzenia w ich życiu.


2. Ponawiamy zaproszenie o WYPEŁNIANIE NOWYCH DEKLARACJI dla kandydatów do Bierzmowania i dzieci do I Komunii Świętej na następny rok. Najlepiej, aby z duszpasterzami skontaktował się rodzic ze swoim dzieckiem, czy to z klasy III, czy też z klasy VIII.


3. Bardzo serdecznie zapraszamy MŁODZIEŻ i DZIECI do włączenia się w duszpasterstwo naszej parafii. Ogłoszenia, co do spotkań będą podawane na bieżąco. Zapraszamy LITURGICZNĄ SŁUŻBĘ OŁTARZA do wypełniania swoich zobowiązań, związanych z ich służbą przy Ołtarzu. Bardzo prosimy także rodziców ministrantów, aby zwrócili uwagę na tę kwestię. Niestety, z powodu chyba wcześniejszych dyspens z racji na epidemii, jakoś poczucie obowiązku zmalało u naszych ministrantów.


4. DOMOWY KRĄG BIBLIJNY zaprasza osoby, które chciałyby się modlić tą formą, aby zostawiły wszelkie obawy i dołączyły do grupy. W tym roku spotkania Kręgu będą odbywać się w piątki.


5. W poniedziałek będziemy przeżywać ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Zapraszamy do uczczenia Krzyża. W kościele w tym dniu nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu, lecz przed ołtarzem będzie postawiony Krzyż do adoracji. Krata kościoła będzie otwarta od godz. 17.00.


6. W następną niedzielę będzie tzw. SKŁADKA INWESTYCYJNA. Przy czym informujemy, zgodnie z tym, co zostało podjęte na ostatniej Radzie Parafialnej, że na inwestycję od tego czasu przeznaczamy całą składkę, a nie jak było do tej pory tylko nadwyżkę od średniej tacy. Więcej na temat spotkania Rady znajduje się na stronie internetowej parafii.

Równocześnie informujemy, że rezygnujemy na razie z budowy podjazdu dla wózków. Jest bardzo dużo komplikacji z tą inwestycją, a i koszt jest bardzo wysoki, choć nie jest on zawyżony. Takie są realne koszty budowy podjazdu. Do tematu będziemy musieli wrócić w przyszłości, bo wkrótce także schody do kościoła będą wymagały remontu.

Póki co jednak, bardziej konieczną inwestycją jest remont dachu nad kruchtą. Proszę panów, z którymi o tym rozmawiałem, aby skontaktowali się ze mną jeszcze raz. Potrzeba jest także zrobienia nowych drzwi wejściowych do kościoła i odnowienia tych w pomieszczeniu pod wieżą. Tę jednak inwestycję zrealizujemy w przyszłym roku.

Udało się odkopać odpływ od rynny przy kościele. W najbliższych dniach zostanie zamontowany także krzyż nad zakrystią, jak również planujemy odnowić i zabezpieczyć krzyż misyjny przy kościele.

Za prace już wykonane, i te, które przed nami, dziękujemy z serca naszej Ochotniczej Straży Pożarnej.


7. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy NOWENNĘ PRZED ODPUSTEM PARAFIALNYM. W tym roku z powodu epidemii skupimy się tylko na wymiarze duchowym. Nie będzie żadnych innych wydarzeń wokół odpustu.


8. INTENCJE mszalne.


9. W zeszłym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: śp. TADEUSZ IWASIECZKO z Błotna i śp. FABIAN NARKIEWICZ z Dobrzan. R.i.P.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz


165 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page