top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na 24. niedzielę w ciągu roku


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXIV niedzielę w ciągu roku - 11 września 2022 -


1. We wtorek będziemy przeżywać kolejny DZIEŃ FATIMSKI. Stąd już o godz. 17.30 odmówimy różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, potem odmówimy modlitwę do św. Józefa z racji, że przypada to wtorek, a po Mszy św. pójdziemy z figurą Matki Bożej Fatimskiej w procesji wokół kościoła.


2. Z kolei w środę przypada święto PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. W tym dniu zwróćmy szczególną uwagę na krzyże, które wiszą w naszych domach i oddajmy im cześć, choćby nawet przez nabożne ich ucałowanie.


3. W dalszym ciągu zapraszamy, by zapisywać się na CZUWANIE na JASNEJ GÓRZE w intencji Polaków przebywających poza granicami Ojczyzny. Jak już informowaliśmy, w tym roku chcemy przy okazji tego wyjazdu nawiedzić Auschwitz-Birkenau i Wadowice. Wyjazd 20 października. Koszt to 390 zł. Przy zapisach zbieramy przedpłatę w wysokości 200 zł.


4. Informujemy, że w tym tygodniu rozpoczynamy KATECHEZY przygotowujące dzieci do I KOMUNII ŚW. Grafik tych spotkań przedstawił ks. Marcin rodzicom i dzieciom. Obecność dzieci obowiązkowa.


5. Dużymi krokami zbliża się nasz ODPUST PARAFIALNY. W niedzielę poprzedzającą tę uroczystość, czyli 25 września, zapraszamy wszystkich na nasz festyn parafialny. Rozpocznie się on bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.00. Więcej szczegółów odnośnie festynu i odpustu podamy wkrótce, ale już dziś zwracamy się z wielką i gorącą prośbą do wszystkich gospodyń, o przygotowanie różnych ciast i wypieków na to nasze parafialno-rodzinne świętowanie. Ciasta będzie można składać na plebanii w sobotę 24 września. I już teraz dziękujemy za każdą „słodkość”, gdyż jesteśmy przekonani, że nasze panie mają wspaniały talent do przygotowywania wypieków domowych.


6. Znów pojawił się problem ze SPRZĄTANIEM KOŚCIOŁA. Stąd zwracamy się po raz kolejny z prośbą, aby zgłosiły się osoby, które podjęłyby się tej pracy w naszym kościele.

Natomiast przed odpustem parafialnym zostanie najęta firma, by wysprzątała kościół. Ofiary na zapłacenie sprzątania, jak również ofiary na kwiaty na odpust, można wrzucać do skarbony przy kracie.


7. Przyszła niedziela jest INWESTYCYJNA.


8. INTENCJE.


9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. ANDRZEJA ADAMCZYKA ze Stargardu, a pochodzącego z Błotna, śp. WANDY KOSSOWSKIEJ z Dobrzan i śp. IZABELI SOBIECHOWSKIEJ z Dobrzan.

Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

333 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page