top of page

Ogłoszenia na 25 czerwca 2023


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XII Niedzielę w ciągu roku - 25 czerwca 2023 -


1. Do końca miesiąca o godz. 17.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.45 będziemy śpiewać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Ale za to w najbliższą sobotę, która jest zarazem I Sobotą lipca, nie będzie już ani nabożeństwa wynagradzającego o godz. 8.00, ani Mszy św. o godz. 9.00. Msza św. w tygodniu w kościele parafialnym, przez całe wakacje, również w soboty będzie o godz. 18.00.

Również od soboty rozpoczynamy wakacyjny grafik odprawiania Mszy św. niedzielnych na naszych filiach. I tak, w tym roku w lipcu Msze św. w soboty będą: w Kępnie – godz. 17.00, w Szadzku – godz. 18.00 i w Odargowie – godz. 19.00. Z kolei w niedziele w lipcu będziemy odprawiać: w Krzemieniu – godz. 8.00, w Bytowie – godz. 9.15, w Błotnie – godz. 10.30 i w Ognicy – godz. 11.45. Później nastąpi zamiana.


2. W poniedziałek spotkanie Rady Parafialnej o godz. 19.00 na plebanii. Serdecznie zapraszamy.


3. Zgodnie z zapowiedzią, dziś po Mszach św. Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na tegoroczne wakacyjne akcje dla dzieci i seniorów.

W zeszłą niedzielę na inwestycje złożyliście 3 420 zł. Z serca dziękujemy.


4. W najbliższą sobotę, 1 lipca, na Mszy św. o godz. 18.00 pożegnamy ks. Marcina i ks. Łukasza, którzy co prawda będą jeszcze pojawiać się w naszej parafii, ale w sierpniu przechodzą na nowe placówki. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę.

Do naszej parafii przychodzi ks. Dominik Bieniek, tegoroczny neoprezbiter, który pracę w parafii rozpocznie w tym tygodniu oraz został skierowany do nas ks. Andrzej Szoda, który przez długi czas pracował na Białorusi, a przychodzi do nas w charakterze rezydenta. Ks. Andrzej pracę w parafii podejmie dopiero 21 sierpnia.


5. Będąc w temacie zmian w naszej parafii musimy zakomunikować jeszcze jedną sprawę. Prosimy jednak o przyjęcie tej informacji ze zrozumieniem, choć nie jest ona łatwa. Nie jest tajemnicą, że Kościół boryka się coraz bardziej z malejącą liczbą księży i brakiem powołań, a zadań i obowiązków nie ubywa. Z księży, którzy przychodzą do naszej parafii, tylko ks. Dominik będzie uczył w szkole i będzie miał 18 godzin religii. Nie można więc go dodatkowo obciążać odprawianiem Mszy św. na filiach oraz całym duszpasterstwem dzieci i młodzieży, bo jako młody ksiądz mógłby tego nie unieść. Dziękujemy w tym miejscu p. Łukaszowi, katechecie, że zgodził się wziąć jeszcze dodatkowe godziny katechezy.

Dlatego aby nie zamykać naszych kościołów filialnych, potrzebujemy w parafii dwóch czynnych rezydentów, którzy mogliby obsłużyć wioski. Stąd, po długich rozmowach, nasi przełożeni zdecydowali o przeniesieniu ks. Tadeusza do Puszczykowa, a skierowanie w jego miejsce innego rezydenta, który jeszcze może podjąć obowiązki parafialne. W tym miejscu bardzo dziękuję ks. Tadeuszowi za jego dyspozycyjność i za wyrażenie zgody na taką decyzję, pomimo, że jak to wielokrotnie powtarza – „jest mu z nami dobrze”. Jest jednak niestety taka konieczność. Poza tym, z powodu naszych obowiązków nie jesteśmy w stanie poświęcić ks. Tadeuszowi wystarczającej troski i opieki, a wiadomo, że z każdym dniem raczej jesteśmy starsi niż młodsi. Takie więc rozwiązanie jest także dobre dla ks. Tadeusza, gdyż w naszym domu w Puszczykowie nasi seniorzy mają zapewnioną opiekę, na jaką zasługują. Dodatkowo od lipca przestaje pracować na plebanii p. Maria, a póki co nie ma nikogo na jej miejsce. Czas wyjazdu ks. Tadeusza jeszcze nie został ustalony, ale pożegnanie będzie w niedzielę 16 lipca, na którym będzie Przełożony Generalny. Jeszcze raz dziękujemy ks. Tadeuszowi za to, że zgodził się z taką decyzją, gdyż jak powiedział – obowiązuje nas posłuszeństwo, które ślubowaliśmy.


6. I jeszcze ogromna prośba – aby zgłosiła się jakaś gospodyni, która mogłaby podjąć pracę w naszej kuchni. Warunki i czas pracy jest do ustalenia.


7. INTENCJE.


ks. Bogusław Kozioł SChr,

proboszcz

385 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page