top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na 25. niedzielę w ciągu roku (18.09.2022)


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXV niedzielę w ciągu roku - 18 września 2022 -


1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać we środę święto św. Mateusza Ewangelisty, a w piątek wspomnienie św. o. Pio. W piątek także swoje imieniny będzie obchodził ks. Proboszcz.


2. Ponawiamy gorącą prośbę do wszystkich naszych Drogich Gospodyń o przygotowanie różnych ciast i wypieków na nasz festyn przed odpustem parafialnym. Ciasta można składać na plebanii w najbliższą sobotę.

Festyn natomiast jest zaplanowany na niedzielę, tj. 25 września. Rozpoczynamy zaraz po zakończeniu Mszy św. o godz. 11.00. W programie wiele atrakcji dla dzieci, ale nie tylko. Będzie coś z grilla, będzie można wziąć udział w loterii, w licytacji, a przede wszystkim ucieszyć się wzajemną obecnością. Zapraszamy bardzo serdecznie.


3. Za tydzień w niedzielę po wszystkich Mszach św. będziemy zbierać do puszek Caritas ofiary na Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. Dobrze się złożyło, że jest to dzień festynu, gdyż przy tej okazji będziemy mogli wesprzeć to dzieło.


4. Także w przyszłą niedzielę, 25 września zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00 do Dobrzan wszystkich KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA KLAS 7 i 8 szkoły podstawowej. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne w kościele. Kandydat przychodzi z rodzicem lub opiekunem.


5. Niestety nie ma już wolnych miejsc na czuwanie na Jasnej Górze wraz ze zwiedzaniem Auschwitz-Birkenau i Wadowic. Tutaj pozostaje tylko lista rezerwowa.

W związku z tym, że są jeszcze osoby, które pytają o możliwość wyjazdu, organizujemy drugi autobus, z tym że tylko na samo czuwanie na Jasnej Górze w intencji polskich emigrantów, ich rodzin i ich duszpasterzy, z nawiedzeniem w drodze powrotnej Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu. Koszt tego drugiego wyjazdu to 150 zł, i płatne przy zapisie 100 zł jako zaliczka. Ten drugi wyjazd organizujemy z parafią z Marianowa.


6. Dzisiejsza niedziela jest inwestycyjna. Za każdą złożoną ofiarę na inwestycje w naszej parafii z serca dziękujemy. Jak zapewne zauważyliście wokół prezbiterium pojawiły się nowe ławki i krzesła. Czekamy jeszcze na szafkę i klęcznik, które powinny być w tym tygodniu. Przy okazji wizyty stolarzy w naszym kościele dokonają oni poprawek na drzwiach, które w naturalny sposób uległy spękaniu. Na odpust parafialny powinno wszystko być gotowe.


7. Do skarbony przy kracie można wrzucać ofiary na kwiaty na odpust, jak również na zapłacenie posprzątania kościoła przez firmę ze Stargardu. Bardzo dziękujemy.


8. INTENCJE.


9. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: św. ADAM TOBACZEWSKI z Kóz i śp. STANISŁAW SOSNOWSKI z Dobrzan, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00.

Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

192 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page