top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na 26. niedzielę w ciągu roku (26.09.2021)

Zaktualizowano: 26 wrz 2021


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXVI niedzielę w ciągu roku - 26 września 2021 -


1. Dziś rozpoczynamy nasze PRZYGOTOWANIE DO ODPUSTU, które poprowadzi ks. Krzysztof Wąchała, chrystusowiec, proboszcz z kościoła św. Jana przy parafii św. Józefa w Stargardzie. Dziś podczas wszystkich Mszy św., jak również na Mszach o godz. 18.00 w poniedziałek i we wtorek, będzie głosił on kazania. Dodatkowo zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.00 w poniedziałek i we wtorek.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 będzie obecny ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas archidiecezjalnej. Chcemy uhonorować 4 Panie (a nie 3, jak podaliśmy tydzień wcześniej, za które to niedopatrzenie przepraszamy), udzielające się w Caritas - p. Annę Prościak, p. Annę Wichałacz, p. Irenę Drozdowską i p. Irenę Janowicz. Dwie pierwsze kończą pracę w naszym Oddziale Parafialnym Caritas. Równocześnie ponawiamy nasz apel, by zgłaszały się osoby, które chciałyby podjąć się tej pięknej służby dla drugiego człowieka poprzez działalność w Caritas.


2. Dzisiaj także po Mszy św. o godz. 11.00 serdecznie zapraszamy na RODZINNY PIKNIK. Będzie wiele różnych atrakcji dla dzieci, ale także i dla dorosłych. Całość będzie się działa na placach za plebanią.


3. W środę przypada ODPUST KU CZCI ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA. Mszę św. odpustową odprawi ks. Krzysztof Wąchała SChr o godz. 18.00. Przed Mszą nie będzie wyjątkowo w tym dniu adoracji Najświętszego Sakramentu. Odprawimy jedynie Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Natomiast po Eucharystii udamy się w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Prosimy panów o przygotowanie, a potem niesienie figury naszego Patrona, a różne grupy o przygotowanie i niesienie dwóch sztandarów (do każdego sztandaru potrzebne są 3 osoby).


4. Zostały ustalone TERMINY I KOMUNII na 2022 rok. Klasa „III a” będzie mieć Komunię 15 maja, a klasa „III b” 22 maja. Dzieci zostały podzielone na 4 grupy, by móc lepiej przeprowadzić z nimi katechezę sakramentalną. I w tym tygodniu pierwszą katechezę będzie mieć już grupa I. Odbędzie się ona 30 września (tj. w czwartek) o godz. 16.00 w salce przy plebanii. Obecność dzieci obowiązkowa.


5. Z kolei odnośnie BIERZMOWANIA, to od bieżącego roku wprowadzamy dwuletni cykl przygotowania do przyjęcia tego sakramentu. Będzie on obejmował klasy 7 i 8, z tym że Bierzmowanie otrzymają kandydaci z kl. 8. Ks. Sebastian rozda w szkole młodzieży deklaracje, które wypełnione prosimy zwrócić do końca miesiąca.


6. W tym tygodniu przypada I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. W piątek księża tradycyjnie odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające na godz. 8.00, a później na Mszę na godz. 9.00. Z kolei w przyszłą niedzielę zapraszamy mężczyzn na męski różaniec po Mszy św. wieczornej.

W I Piątek zapraszamy dzieci z kl. 4-6 na SPOWIEDŹ na godz. 15.30. Po spowiedzi będzie dla nich Msza św.


7. Ks. Sebastian zaprasza młodzież klas 7-8 i starszych na ARCHIDIECEZJALNE DNI MŁODYCH oraz DZIEŃ SKUPIENIA SŁUŻBY LITURGICZNEJ w sobotę, 2 października, w Chojnie. W programie integracja i zabawa, spotkania, konferencje i świadectwa, wieczorna Msza św., adoracja i uwielbienie oraz koncert chrześcijańskiego zespołu „niemaGOtu” - twórców hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016. Zapisy telefonicznie lub osobiście. Autokar odjeżdża o 10.30 z Dobrzan, powrót przed północą. Listę zamykamy w środę.


8. Już dziś informujemy, że 10 października, będziemy gościć w naszej parafii CHÓR MĘSKI Jakuba Tomalaka, który w ramach trwającego „Roku św. Józefa”, wykona przepiękną modlitwę, zwaną „Akatystem”. Koncert zaplanowany jest na godz. 17.00. Artyści zostaną z nami również na Mszy o godz. 18.00. A w najnowszym numerze „Gościa niedzielnego” jest wywiad z Jakubem Tomalakiem pt.: „Józef nas zwołuje”.


9. Trwają zapisy na CAŁONOCNE CZUWANIE w intencji polskich emigrantów i ich rodzin, które odbędzie się z 15 na 16 października. Mamy prawie pełny już jeden autokar, a gdyby ktoś jeszcze chciał pojechać, to parafia z Chociwla ma jeszcze wolne miejsca, więc wspólnymi siłami będziemy mogli wszyscy pojechać.


10. Taca inwestycyjna wyniosła 3 310 zł.


11. INTENCJE.

ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

224 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page