top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na 27. niedzielę w ciągu roku (2.10.22)


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXVII niedzielę w ciągu roku - 4 października 2022 -


1. Za nami odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy w ubiegłą niedzielę festynem parafialnym. Później przez trzy dni przygotowywaliśmy się duchowo do tego święta, by w czwartek uroczyście oddać cześć Bogu za naszego Potężnego i Wielkiego Patrona.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowania i przebieg uroczystości: - Lasom Państwowym za użyczenie namiotu; - sołectwom w Ognicy, Szadzku i Kozach za wypożyczenie namiotów, stołów i ławek; - Panu Burmistrzowi wraz z całym Urzędem Gminy za użyczenie gminnego namiotu i nagłośnienia oraz za transport i rozstawienie tego, co było wypożyczone; - Radzie Parafialnej za zatroszczenie się o kulinaria, łącznie z pieczonym dzikiem; Prezesowi Ogródków Działkowych i Kołu Gospodyń Wiejskich za przepyszny żurek; - a wszystkim Gospodyniom za upieczone ciasta; - Państwu Elizie i Arkadiuszowi Arnister z naszej piekarni w Dobrzanach za pieczywo i ciasto; - ks. Marcinowi i wszystkim zaangażowanym paniom oraz naszej młodzieży za przygotowanie i przeprowadzenie części przewidzianej dla dzieci; - ks. Łukaszowi za prowadzenie festynu, wraz z tańcami; - ks. Sebastianowi za przygotowanie duchowe i poprowadzenie naszego odpustu; - ks. Tadeuszowi za czuwanie w konfesjonale, byśmy mogli z czystym sumieniem przeżyć odpust; - Panu Organiście oraz naszemu zespołowi Mika’el wraz z ks. Łukaszem również za piękne poprowadzenie śpiewów w dniu odpustu oraz za rozświetlenie drogi podczas procesji; - LSO; - panom niosącym figurę naszego Patrona; - p. Agnieszce z mężem ze Stargardu za posprzątanie kościoła; - p. Annie za dekorację. Również dziękujemy tym, którzy w otoczeniu kościoła przyczynili się do tego by było ono piękniejsze – p. Krzysztofowi oraz p. Januszowi i p. Grzegorzowi za usunięcie karbów obok groty. Każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do pięknego przeżycia odpustu – również ofiarodawcom - z serca dziękujemy.

Podczas festynu udało się zebrać 1260 zł. Pieniądze te zostaną przeznczone na zakup namiotu parafialnego. A do puszek Caritas na hospicjum zebraliśmy 1490 zł.


2. Rozpoczęliśmy miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Stąd przez cały październik, każdego dnia będziemy modlić się wspólnie na różańcu o godz. 17.30 – ta modlitwa będzie także w soboty i w niedziele.

Dziś dodatkowo, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, zapraszamy po wieczornej Mszy św. na męski różaniec.


3. Do modlitwy różańcowej zapraszamy także dzieci z klas 1-5. Różaniec dla nich będzie w poniedziałki i w środy o godz. 16.30. Natomiast w najbliższy poniedziałek, 3 października odbędzie się wyjątkowa modlitwa różańcowa. Z racji na przypadające dzień później wspomnienie św. Franciszka z Asyżu zapraszamy w poniedziałek dzieci wraz z ich podopiecznymi – zwierzakami. To spotkanie odbędzie się z tyłu plebanii.


4. Z kolei w każdy piątek października „Różaniec Młodych” przy grocie Matki Bożej o godz. 19. Zapraszamy młodzież, w sposób szczególny kandydatów do bierzmowania i rodziców.


5. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Sobota miesiąca. W czwartek tradycyjnie zapraszamy na Mszę św. LSO i ich Rodziców. W piątek z kolei księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Również w I Piątek zapraszamy dzieci na spowiedź o godz. 15.30, a po spowiedzi na Mszę św. o godz. 16.00, podczas której swoją obecnością i modlitwą podziękujemy młodzieży za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu festynu.


6. W dalszym ciągu zapraszamy do wzięcia udziału w czuwaniu w intencji polskich emigrantów i ich rodzin na Jasnej Górze w nocy z 21 na 22 października. Koszt to 150 zł. Nie mamy jeszcze uzbieranego minimum – brakuje ok. 15 osób. Zaproście na to czuwanie swoich bliskich i znajomych, również spoza parafii. Przecież problem emigracji na tych terenach jest bardzo aktualny.


7. W kruchcie są już kartki na „Wypominki listopadowe” z tradycyjnym podziałem na dni tygodnia. Równocześnie przypominamy, że oprócz modlitwy z wymienieniem imion w poszczególne dni, to w każdy piątek sprawowana jest Eucharystia za wszystkich zmarłych wspominanych w Wypominkach.


8. INTENCJE.


9. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: śp. BARBARA SOBCZAK z Odargowa i śp. STEFAN OLEJNIK z Odargowa – Msza pogrzebowa w poniedziałek o godz. 13.00 w Odargowie.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

323 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page