top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na 27 niedzielę zwykłą (03.10.2021)


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXVII niedzielę w ciągu roku - 3 października 2021 -


1. Za nami piękny CZAS PIKNIKU PARAFIALNEGO, jak i ODPUSTU ku czci św. Michała Archanioła.

Dziękujemy ks. Krzysztofowi Wąchale ze Stargardu za przeprowadzenie przygotowania, jak i poprowadzenie samej uroczystości odpustowej.

Dziękujemy także za szerokie zaangażowanie wielu osób w przygotowanie, jak i potem w przeprowadzenie tego święta parafialnego. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, bez pomocy których trudno byłoby zrealizować piknik. W sposób szczególny chcemy podziękować: Burmistrzowi i Pracownikom Urzędu Miejskiego; Radzie Parafialnej; Nadleśnictwu Dobrzany; Sołtysom i Radom Sołeckim z Kóz i z Szadzka; Państwu Agnieszce i Przemysławowi Szymańskim; Pani Irenie Kantor; Pani Edycie Kałamańskiej; Państwu Pilarskim; Zakładowi "Forest" w Dobrzanach; Panu Marianowi Skrabie; Pani Marzenie Wiszniewskiej; Bankowi Spółdzielczemu Goleniów; Panu Łukaszowi Pełczyńskiemu; Pani Renacie Tyburskiej; Państwu Edwardowi i Krystynie Orlińskim.

Dziękujemy także wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie w obchód tych dni. A zatem: Liturgicznej Służbie Ołtarza; Panu organiście i naszym kościelnym; Zespołom muzycznym „Wieczernik” ze Stargardu oraz „Mika'el” z naszej parafii; Chórowi „Apasjonata”; Zespołowi „Jezioranki” z Krzemienia; Pani Agnieszce z mężem ze Stargardu za sprzątanie kościoła; Pani Annie Białek z kwiaciarni „Anna”; Panom niosącym figurę św. Michała; Osobom niosącym sztandary; Rodzicom dzieci; Gospodyniom, które przygotowały ciasta; ks. Marcinowi i ks. Sebastianowi oraz każdemu kto włożył choćby najmniejszą cząstkę swego serca.

Msza św. w intencji Darczyńców, jak i wszystkich zaangażowanych w odpust zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00.


2. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejny MĘSKI RÓŻANIEC.


3. Rozpoczęliśmy październik, miesiąc poświęcony w sposób szczególny MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ. W naszym kościele przez cały październik będziemy wspólnie odmawiać Różaniec o godz. 17.30, a nabożeństwa w poszczególne dni będziemy prowadzić po Mszy św.

Zapraszamy dzieci, szczególnie z klas I-VI na Różaniec dla nich specjalnie przygotowany. Dzieci będą mogły się modlić w poniedziałki i w czwartki o godz. 17.00. W poniedziałki modlitwa będzie w kościele, a w czwartki przy grocie Matki Bożej lub w salce, w zależności od pogody. Serdecznie zapraszamy.


4. We wtorek na godz. 19.00 do salki zapraszamy na SPOTKANIE Caritas oraz wszystkie osoby, które chciałyby się włączyć w pracę charytatywną.


5. W najbliższy czwartek, tj. 7 października, o godz. 16.00 w salce swoją KATECHEZĘ przed I Komunią będą mieć dzieci z grupy II.


6. W przyszłą niedzielę, tj. 10 października, będziemy gościć w naszej parafii CHÓR MĘSKI Jakuba Tomalaka, który wykona przepiękną modlitwę o św. Józefie, zwaną „Akatystem”. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00. Artyści zostaną z nami również na Mszy o godz. 18.00. Gdyby ktoś chciał wesprzeć artystów to bardzo prosimy to uczynić, wrzucając ofiarę do skarbony przy kracie.


7. Gdyby ktoś chciał pojechać jeszcze na NOCNE CZUWANIE do Częstochowy w intencji polskich emigrantów, to bardzo prosimy o zgłoszenia do końca tygodnia. Potrzeba bowiem dograć kwestię autobusów i posiłku, który będziemy mieć przed czuwaniem. W przyszłą niedzielę podamy ostateczną kwotę wyjazdu i więcej szczegółów.


8. INTENCJE.


9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. MARZENY KORBACZ z Dolic i śp. EDWARDA ŚCISŁOWSKIEGO z Kępna.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

208 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page