top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na 28. niedzielę w ciągu roku


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXVIII niedzielę w ciągu roku - 10 października 2021 -


1. Dziś w naszym kościele będziemy mieli okazję wysłuchać pięknego KONCERTU-MODLITWY męskiego chóru p. Jakuba Tomalaka. Artyści wykonają „Akatyst”, czyli hymn uwielbienia ku czci św. Józefa. Koncert - na który serdecznie zapraszamy - rozpocznie się o godz. 17.00. Artyści zostaną z nami również na Mszy św. o godz. 18.00.

Będzie można nabyć ich płyty z tą modlitwą, a gdyby ktoś chciał wesprzeć artystów inną ofiarą, to można to uczynić, wrzucając pieniądze do skarbony przy kracie.

Serdecznie zapraszamy na tę strawę duchową - bo naprawdę warto - w sposób szczególny teraz w trwającym Roku św. Józefa.


2. Dziś także przypada XXI DZIEŃ PAPIESKI, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem „Nie lękajcie się”. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.


3. W związku z koncertem dziś nie będzie wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.30. Zapraszamy za to w pozostałe dni na RÓŻANIEC do kościoła, na godz. 17.30, a wcześniej zapraszamy - od wtorku do piątku - na adorację Najświętszego Sakramentu już na godz. 17.00.

Z kolei DZIECI na ich modlitwę różańcową ks. Marcin zaprasza w poniedziałek i w czwartek na godz. 17.00.


4. W związku z przypadającym w tym tygodniu DNIEM EDUKACJI NARODOWEJ zapraszamy wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły na Mszę św. w ich intencji na wtorek, tj. 12 października, na godz. 18.00.


5. Z kolei w środę przypada ostatni w tym roku DZIEŃ FATIMSKI. Zapraszamy na Różaniec na godz. 17.30, a po Mszy św. na Nowennę do Matki Bożej, a potem na procesję z figurą Pani Fatimskiej wokół naszego kościoła.


6. DZIECI Z GRUPY III - przygotowujące się do I Komunii św. - ks. Marcin zaprasza do salki w najbliższy czwartek, tj. 14 października, na godz. 16.00.


7. W piątek wyjeżdżamy na CAŁONOCNE CZUWANIE NA JASNĄ GÓRĘ w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy. Wyjazd spod naszego kościoła w Dobrzanach o godz. 6.30. Ostateczny koszt wynosi 150 zł. W tej cenie będziemy mieć dwudaniowy obiad w naszym domu rekolekcyjnym w Częstochowie.

Wszystkich pozostających w domach prosimy o duchową łączność. Będzie można uczestniczyć w transmisji z Jasnej Góry przez Radio Maryja i Telewizję Trwam. Transmitowany będzie Apel o godz. 21.00 i Msza św. o godz. 23.00. Z kolei na naszej stronie parafialnej można odnaleźć linki do internetowej transmisji z całego czuwania. Ze strony parafialnej można wysłać także swoją intencję modlitewną na to czuwanie.


8. W kruchcie kościoła został wystawiony stojak z kartkami na WYPOMINKI LISTOPADOWE. Doświadczeniem z poprzednich lat, kartki zostały podzielone na poszczególne dni tygodnia - każdy kolor to inny dzień. Prosimy na to zwrócić uwagę. Prosimy także o czytelne wypełnianie kartek i najlepiej nie odmieniać imion, albo przy imionach typu: Stanisław, Stanisława zapisać w nawiasie informację - on albo ona. Uchroni to przed pomyłkami.

Wypisane kartki będzie można składać do skarbony przy kracie.


9. W przyszłą niedzielę TACĘ przeznaczymy NA INWESTYCJE.


10. INTENCJE.


11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. DARIUSZA URBANOWICZA, a w poniedziałek o godz. 14.00 będzie z kolei pogrzeb śp. KAZIMIERZA GROSSA. Obydwaj pochodzili z Dobrzan.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

264 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page