top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na 29. niedzielę w ciągu roku


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXIX niedzielę w ciągu roku - 16 października 2022 -


1. Co prawda imieniny ks. Łukasza przypadają w najbliższy wtorek, tj. 18 października, ale na jego Mszę imieninową zapraszamy w poniedziałek na godz. 18.00. Podczas Eucharystii będziemy się modlić m.in. w intencji Solenizanta.


2. Również w poniedziałek, ale po Mszy św., zapraszamy Caritas na spotkanie, które odbędzie się na plebani.


3. W nadchodzącym tygodniu odbędzie się czuwanie na Jasnej Górze w intencji polskich emigrantów, ich rodzin i ich duszpasterzy. Czuwanie to w 90. rocznicę powstania Towarzystwa Chrystusowego po raz 37. organizują chrystusowcy i siostry misjonarki.

Grupa z naszej parafii, która zgłosiła się na ten dłuższy wyjazd – m.in. do Oświęcimia i Wadowic, wyjeżdża spod kościoła 20 października, tj. w czwartek o godz. 3.00 po północy.

Natomiast te osoby, które zapisały się tylko na samą noc czuwania wyjeżdżają spod kościoła 21 października, tj. w piątek o godz. 7.00. Osoby z tej grupy są proszone, by zabrały ze sobą prowiant, albo zorganizowały sobie w czasie pielgrzymki posiłek we własnym zakresie.


4. W najbliższą sobotę, tj. 22 października będziemy przeżywać wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Jest to dzień inauguracji jego pontyfikatu w 1978 roku.

Również tego dnia przypada 74. rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, niezłomnego Prymasa Polski i Założyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. W tym dniu módlmy się w sposób szczególny o jego beatyfikację.


5. Trwamy w miesiącu poświęconym modlitwie różańcowej. Stąd zapraszamy codziennie do kościoła parafialnego na wspólny różaniec na godz. 17.30.

Dzieci – dla przypomnienia – mają swoje nabożeństwo różańcowe w poniedziałki i w środy o godz. 16.30.

Natomiast młodzież z naszej parafii - w piątki o godz. 19.00.


6. W dalszym ciągu zapraszamy mężczyzn do Bractwa św. Michała Archanioła.


7. Dzisiejsza taca jest inwestycyjna. Za każdą ofiarę z serca dziękujemy.

Również dzisiaj po każdej Mszy św. można złożyć do puszek ofiary na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W imieniu młodzieży, która będzie w ten sposób wsparta, również serdecznie dziękujemy.

Wypominki można składać do skarbony przy kracie.


8. INTENCJE.


9. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła śp. IRENA JASZCZUK z Odargowa.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


10. Ponieważ św. Łukasz jest m.in. Patronem służby zdrowia, stąd wszystkim pracownikom medycznym składamy najserdeczniejsze życzenia, upraszając dla nich Bożego błogosławieństwa.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

243 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page