top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na 29. niedzielę w ciągu roku (17.10.2021)


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXIX niedzielę w ciągu roku - 17 października 2021 -


1. Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia na modlitwę „Akatystu” w ubiegłą niedzielę, jak również wszystkim pielgrzymom nocnego czuwania na Jasną Górę. Były to dwa piękne wydarzenia, które z pewnością przyczyniły się do umocnienia naszej wiary.


2. W zeszłą niedzielę na Fundację „DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA” w Dniu Papieskim zebraliśmy 1940 zł. Z serca dziękujemy za każdą ofiarę.


3. Zapraszamy przez cały październik na MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ do kościoła na godz. 17.30.

Z kolei DZIECI spotykają się z ks. Marcinem na tej modlitwie w poniedziałki i w czwartki o godz. 17.00.


4. Dzieci z grupy IV, które przygotowują się do I Komunii św., swoją KATECHEZĘ z ks. Marcinem mają w najbliższy czwartek, o godz. 16.00 w salce.


5. Ks. Sebastian zaprasza Rodziców kandydatów do sakramentu Bierzmowania, którzy złożyli deklaracje przyjęcia tego sakramentu, czyli Rodziców uczniów klas 7-8 na SPOTKANIE, podczas którego podane zostaną wszystkie informacje organizacyjne. Ks. Sebastian zaprasza Rodziców w czwartek, 21 października, na godz. 16.00 do salki albo na godz. 19.00 do kościoła. Druga godzina jest dla Rodziców, którzy nie będą mogli przyjść na 16.00. Bardzo prosimy o poważne potraktowanie tego spotkania. Dobrze, żeby Rodzice znali zasady przygotowania ich dzieci do tego sakramentu.


6. Z kolei wszystkich kandydatów do sakramentu Bierzmowania, czyli uczniów klas 7-8, zapraszamy na UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE przygotowania w piątek, 22 października, do kościoła w Dobrzanach, na godzinę 17.30. Najpierw będzie różaniec w intencji młodzieży, potem Msza św. z krótką nauką wprowadzającą, a po Mszy św. zostaną wręczone kandydatom dzienniczki aktywności. Obecność wszystkich kandydatów, którzy złożyli deklaracje, jest OBOWIĄZKOWA.


7. Również w piątek będziemy przeżywać 73. ROCZNICĘ ŚMIERCI Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski i założyciela Towarzystwa Chrystusowego. W tym dniu w sposób szczególny będziemy się modlić o dar jego beatyfikacji.


8. Planujemy zorganizować dla dzieci z klas 1-4 BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Odbędzie się on 26 października w naszej szkole. Bal rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.30 na dużej sali gimnastycznej i potrwa do godz. 18.00. Przebranie dzieci za świętych jest bardzo mile widziane. Podczas Balu odbędą się różne konkursy. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z ich Rodzicami.


9. Chcemy także zorganizować WSPÓLNY WYJAZD DO KINA w Stargardzie na film „FATIMA”. Seans wstępnie jest zarezerwowany na sobotę, 30 października, na godz. 10.00. Bardzo prosimy o zgłaszanie swojej woli wyjazdu, gdyż musimy - w zależności od ilości chętnych - zorganizować transport. Co prawda, termin jest w bezpośredniej bliskości z uroczystością Wszystkich Świętych i pewnie będziemy czynili już przygotowania do tej uroczystości, ale obejrzenie tego filmu wprowadzi nas w jeszcze lepsze przeżycie tego dnia. Zapraszamy.


9. Dzisiejsza TACA jest INWESTYCYJNA. Dziękujemy za ofiary. W ostatnią niedzielę października postaramy się powiedzieć coś więcej na temat inwestycji w naszej parafii.


10. INTENCJE.


11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: śp. STANISŁAWA CIEPŁUCH i śp. WŁADYSŁAWA TOMASZCZENIK.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

217 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page