top of page

Ogłoszenia na 30 lipca 2023


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XVII Niedzielę w ciągu roku - 30 lipca 2023 -


1. Z racji kończącego się tygodnia św. Krzysztofa, którego wspomnienie przypadło w miniony wtorek, dziś po każdej Mszy św. będziemy błogosławić kierowców i pojazdy. Prosimy samochodami objeżdżać kościół, a poświęcenie dokona się przed głównymi drzwiami.

Przy okazji poświęcenia można złożyć ofiary, które będą przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.


2. We wtorek rozpoczynamy sierpień, który w tradycji polskiej jest miesiącem trzeźwości. Dobrze wiemy, że niestety jest to duży problem wielu rodzin. Stąd gorąca prośba, aby włączyć się świadomie w tę akcję.


3. We wtorek również rozpoczną się 38. Światowe Dni Młodzieży, które tym razem będą się odbywać w Lizbonie. Potrwają one do 6 sierpnia. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu poprzez media. W gablocie został wywieszony plakat informujący o transmisjach z tego wydarzenia.


4. W nadchodzącym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota. Z racji urlopów do chorych z posługą sakramentalną w tym tygodniu uda się ks. Marcin i ks. Dominik, który pojedzie do tych osób, do których jeździł ks. Łukasz.

W I Sobotę miesiąca nie ma nabożeństwa wynagradzającego o godz. 8.00 i Mszy św. o godz. 9.00. Jest za to Msza św. wieczorna, o godz. 18.00.


5. Od najbliższej soboty zmieniamy kolejność odprawiania niedzielnych Mszy św. na naszych filiach. I tak w sobotę Msza będzie: o godz. 17.00 w Ognicy, o godz. 18.00 w Błotnie i o godz. 19.00 w Bytowie. Natomiast w niedziele: o godz. 8.00 w Krzemieniu, o godz. 9.30 w Kępnie, o godz. 12.00 w Szadzku i wyjątkowo w niedzielę 6 sierpnia o godz. 14.00 w Odargowie.

A wyjątkowo dlatego, że w święto Przemienia Pańskiego, czyli w przyszłą niedzielę, przypada odpust w kościele filialnym w Odargowie. Zapraszamy na Mszę odpustową, a później mieszkańcy Odargowa zapraszają na poczęstunek pod wiatę przy przystanku autobusowym.


6. Ponieważ z powodu wielkich, personalnych zmian w naszej parafii, musi nastąpić również reorganizacja naszego duszpasterstwa, w sposób szczególny system odprawiania Mszy św. niedzielnych. Do tej pory było m.in. tak, że w kościele parafialnym o godz. 9.00 były odprawiane dwie intencje. Teraz chcemy, aby o tej godzinie była jedna intencja, natomiast o godz. 18.00 dwie. Pomoże nam to z kolei przesunąć Msze św. na filiach, aby jeden z księży nie odprawiał 4 Mszy w niedziele.

Stąd gorąca prośba do wszystkich, którzy od 3 września zamówili intencje na godz. 9.00 w niedzielę, aby te osoby skontaktowały się z nami, by uzgodnić przesunięcie tychże intencji. Bardzo o to prosimy, bo to rozwiąże problem organizacyjny.


7. INTENCJE.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

271 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page