top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na 30. niedzielę w ciągu roku (24.10.2021)


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXX niedzielę w ciągu roku - 24 października 2021 -


1. Rozpoczynamy ostatni tydzień października. Cały czas zapraszamy na MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ. Modlimy się każdego dnia o godz. 17.30. Z kolei DZIECI zapraszamy w poniedziałek i w czwartek na godz. 17.00.


2. Z kolei dzieci z klas 1-4 zapraszamy na BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią odbędzie się on w naszej szkole w najbliższy wtorek, tj. 26 października. Bal rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.30 na dużej sali gimnastycznej. Bardzo prosimy, aby przebrać dzieci za różnych świętych, albo aniołki.


3. W tym tygodniu swoją KATECHEZĘ PRZED I KOMUNIĄ mają dzieci z grupy I. Tradycyjnie katecheza w czwartek o godz. 16.00, z tym że teraz odbędzie się ona już w salce przy plebani.


4. W czwartek, 28 października przypada ŚWIĘTO św. APOSTOŁÓW SZYMONA i JUDY TADEUSZA. Swoje imieniny w tym dniu obchodzi m.in. nasz ks. Tadeusz. W intencji Czcigodnego Solenizanta będziemy się modlić na wieczornej Mszy św.


5. W najbliższą sobotę wyjeżdżamy do kina na FILM „FATIMA”. Wyjazd autokarem spod kościoła o godz. 9.00. Dla tych którzy jadą wspólnym autobusem koszt wynosi 30 zł, a dla tych, którzy zarezerwowali tylko bilet prosimy o wpłatę 15 zł. Można zapłacić w tym tygodniu, albo ostatecznie w autobusie. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Zapraszamy także młodzież.


6. W ubiegłą niedzielę na INWESTYCJE ZEBRALIŚMY 3 420 zł. Z serca dziękujemy za każdą ofiarę.

Pragniemy równocześnie poinformować, że w minionym tygodniu zostały zamontowane odnowione drzwi pod wieżą. Zapłaciliśmy również ostatnią ratę za tę inwestycję - czyli wymianę drzwi wejściowych i renowację bocznych - i ta inwestycja wyniosła 22 720 zł.

Jak już też informowaliśmy zmieniamy ogrzewanie w naszym kościele. W minionym tygodniu zostały przywiezione elektryczne panele grzewcze, które teraz wymagają jeszcze montażu i podłączenia. Za same panele pod ławkowe - które obejmą wszystkie ławki na dole, kilka punktów w prezbiterium, zakrystię oraz miejsce za panem organistą - musimy zapłacić 32 580 zł. Kwota ta jest możliwa do zapłacenia dzięki m.in. właśnie składanym przez Was ofiarom w niedziele inwestycyjne.

Jeżeli ten sposób ogrzewania sprawdzi się w naszym kościele - a parafie, gdzie ten system już funkcjonuje są zadowolone z takiego rozwiązania - to planujemy w przyszłości założyć ogrzewanie na chórze i w kruchcie.


7. INTENCJE.


8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. BOGUSŁAW SCISŁOWSKI z Szadzka. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

372 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page