top of page

Ogłoszenia na 32. niedzielę w ciągu roku


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXXII niedzielę w ciągu roku - 12 listopada 2023 -


1. Dziś przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Szczególną modlitwą chcemy otoczyć ofiary trzęsienia ziemi w Syrii oraz tych, którzy cierpią z powodu rosnącej dyskryminacji chrześcijan w Ziemi Świętej. Modlimy się także o pokój dla całego rejonu Bliskiego Wschodu.


2. Na dzisiejszą wieczorną Mszę św. w sposób szczególny zapraszamy młodzież, przygotowującą się do Bierzmowania. Po Mszy św. krótka katecheza dla nich.


3. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych w Wypominkach listopadowych - w dni powszednie zapraszamy na godz. 17.30 do kościoła, a w niedziele na godz. 15.00 pod krzyż na cmentarzu.

Przy tej okazji zapraszamy od poniedziałku do piątku na adorację Najświętszego Sakramentu już od godz. 17.00.

Dzieci swoją modlitwę za zmarłych mają w czwartki o godz. 17.15 w kaplicy na cmentarzu.


4. W najbliższą środę, tj. 15 listopada, po Mszy św. wieczornej zapraszamy Jasnogórską Rodzinę Różańcową, Róże Różańcowe oraz Męski Różaniec na katechezę, która odbędzie się w kościele. Oczywiście w tej konferencji mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcą pogłębić swoją wiarę. Tematem będzie Eucharystia.


5. Już tylko do wtorku można dołączyć do wspólnotowego wyjazdu młodzieży z naszej parafii na całodniowe wydarzenie muzyczno-modlitewne Forum Młodych „Ogień z Nieba”, które odbędzie się w Szczecinie w najbliższą sobotę 18 listopada. Koszt wynosi 60 zł i obejmuje przejazd autokarem oraz obiad. Wyjazd z Dobrzan o godz. 8.00 powrót około godz. 22.00. Serdecznie zapraszamy.


6. Również w sobotę zapraszamy członków Parafialnego Zespołu Caritas na spotkanie. Odbędzie się ono po wieczornej Mszy św. na salce przy plebanii.

Natomiast za tydzień w niedzielę, 19 listopada, będziemy obchodzić VII Światowy Dzień Ubogich pt. „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Z okazji tego obchodu będziemy mogli przed świętami – jak to już jest w tradycji naszej parafii – podzielić się produktami z potrzebującymi w ramach tzw. „Torby Miłosierdzia”. Torby będą wkrótce dostarczone do parafii.


7. Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska zaprasza na Europejskie Spotkanie Młodych „Taize – Ljubljana” w dniach od 27 grudnia br. do 1 stycznia 2024 r. Wiek uczestników od 18 do 35 lat. Koszt: podróż i ubezpieczenie 600 zł, plus pakiet uczestnika 80 euro. Zgłoszenia tylko do 15 listopada br., zapisy i szczegółowe informacje bezpośrednio u ks. Mateusza Macinkiewicza, salezjanina – Dyrektora Szkół Salezjańskich w Szczecinie.


8. Za tydzień tzw. niedziela inwestycyjna.


9. INTENCJE.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

224 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page