top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na 32. niedzielę w ciągu roku


- 8 listopada 2020 -

1. Od soboty, 7 listopada po raz kolejny zostały zaostrzone przepisy sanitarne. Według tych najnowszych norm w naszym kościele może znajdować się jednorazowo 25 osób. Prosimy o zasłanianie ust i nosa oraz o zachowanie odległości między sobą.

W związku z tymi nowymi normami dzisiejszy różaniec za zmarłych - który planowany był na 15.00 w kościele - zostanie odprawiony na cmentarzu przy krzyżu. Również o godz. 15.00. Wydarzenia religijne, które odbywają się na otwartej przestrzeni, nie są objęte ograniczeniami, co do ilości osób. Warunkiem jest tylko zachowanie odległości między sobą i zasłanianie ust i nosa. Stąd bardzo prosimy, gdy będziemy wspólnie modlić się na cmentarzu, aby zachować ten dystans między sobą, jak zresztą było to podczas sobotniej modlitwy na cmentarzu, za co z serca dziękujemy.


2. Przypominamy o dyspensie ks. Arcybiskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele. Również przypominamy, że Penitencjaria Apostolska rozciągnęła możliwość uzyskiwania odpustów za zmarłych na cały listopad. Można taki odpust zyskać przez odwiedzenie cmentarza w ciągu dowolnie wybranych 8 dni w miesiącu. Osoby chore, będące na kwarantannie i wszyscy, którzy nie mogą udać się na cmentarz, wystarczy, aby w swoim domu pomodliły się za zmarłych. Pozostałe warunki uzyskania odpustu pozostają bez zmian.


3. Dzisiaj kończymy modlitwę „Różaniec do granic nieba”. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę inicjatywę, czy to we wspólnocie w kościele, czy indywidualnie w domu. Dziś na cmentarzu o godz. 15.00 odmówimy, oprócz modlitwy za zmarłych, ostatni raz modlitwy przewidziane w „Różańcu do granic”. Na zakończenie odmówimy również akt zawierzenia się Matce Bożej. Ta inicjatywa się zakończy, ale nie ustawajmy w naszej osobistej modlitwie za dzieci nienarodzone, za zabijających, za tych, którzy popierają aborcję, ale przede wszystkim o pokój w naszej Ojczyźnie, w naszej parafii i w naszych sercach. Kard. August Hlond, Założyciel Towarzystwa Chrystusowego mówił: Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, miłością bliźniego i RÓŻAŃCEM.

Niech przestrogą dla nas - bo widzimy, co się dzieje w Ojczyźnie i ile jest wzajemnej nienawiści - będzie także motto, które jest zamieszczone na pomniku, upamiętniającym poległych podczas pierwszej wojny światowej na naszym cmentarzu: Dbajcie o to wy, którzy jeszcze żyjecie, by panował pokój, pokój miedzy ludźmi, pokój miedzy narodami.


4. W tym tygodniu wracamy do schematu nabożeństw w naszej parafii. Od wtorku do piątku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu na godzinę 17.00. Każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą będziemy modlić się za zmarłych wspominanych w Wypominkach listopadowych, po których odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wyjątek będzie stanowić środa, gdy Wypominki rozpoczniemy już o godz. 17.15, dlatego, gdyż w środę jest ich bardzo dużo do wyczytania, a chcemy później odprawić jeszcze Nowennę do Nieustającej Pomocy. Wyjątkiem też będą niedziele, gdy na Wypominkach i różańcu za zmarłych spotkamy się na cmentarzu o godz. 15.00.


5. W najbliższą środę przypada 11 listopada, czyli Dzień Niepodległości. W tym roku obchody odzyskania niepodległości będą bardzo skromne. Zapraszamy tylko na Mszę św. za Ojczyznę na godz. 12.00. Pamiętajmy za to, aby w tym dniu wywiesić naszą polską flagę.

Z kolei na wieczornej Mszy św. swoje imieniny będzie obchodził ks. Marcin.


6. Ks. Michał planuje zorganizować w najbliższy czwartek o godz. 19.00 wirtualne warsztaty o Eucharystii. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z nim.


7. W przyszłą niedzielę przypada IV Światowy Dzień Ubogiego. Stąd Caritas, po Mszach św., będzie zbierał ofiary do puszek na ten cel.


8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” są m.in. dwa bardzo interesujące artykuły na temat wydarzeń, które dzieją się obecnie w Polsce. Jeden zatytułowany „Kościół wobec kryzysu”, a drugi „Dlaczego nie wychodzimy na ulice?”.


9. INTENCJE mszalne.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz

323 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page