top of page
  • ParafiaDobrzany

Ogłoszenia na 33. niedzielę w ciągu roku (14.11.2021)


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXXIII niedzielę w ciągu roku - 14 listopada 2021 -


1. Zapraszamy do modlitwy w intencji zmarłych. Przypominamy, że w tygodniu - od poniedziałku do soboty modlimy się WYPOMINKAMI tutaj w kościele o godz. 17.30, a w niedziele spotykamy się o godz. 15.00 przy krzyżu na cmentarzu.

Przypominamy także o możliwości zdobywania odpustów i ofiarowywania go za zmarłych przez cały listopad.


2. KATECHEZA DLA KANDYDATÓW do Bierzmowania z klasy VIII odbędzie się w najbliższy czwartek dla grupy I i w piątek dla grupy II. Obydwie katechezy będą po Mszy św. wieczornej w kościele. Obecność obowiązkowa.


3. Również już dziś informujemy, że KATECHEZA sakramentalna DLA RODZICÓW dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się 22 listopada, tj. w poniedziałek w następnym tygodniu, o godz. 19.00 w kościele.


4. Z kolei spotkanie RADY PARAFIALNEJ odbędzie się 23 listopada, tj. we wtorek o godz. 19.00 w salce przy plebanii.


5. W przyszłą niedzielę, tj. 21 listopada, będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, będąca tytularnym świętem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Niedziela ta jest także ostatnią niedzielą w roku liturgicznym.

Z racji na trzecią niedzielę miesiąca będzie to także niedziela ze składką inwestycyjną.


6. Dzisiaj w niedzielę przeżywamy V ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH. Jednak ofiary, które zwyczajowo były dziś zbierane do puszek Caritas, zostaną zebrane w przyszłą niedzielę, 21 listopada, i zgodnie z prośbą abpa Stanisława Gądeckiego zostaną przekazane na rzecz pomocy migrantom i uchodźcom.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się również akcja „Tytka charytatywna - Torba miłosierdzia”. Będą dostępne torby, które będzie można zapełniać produktami spożywczymi o długim terminie przydatności lub środkami chemicznymi.


7. INTENCJE.


8. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. JERZY EICHMAN z Bytowa.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.


ks. Bogusław Kozioł SChr, proboszcz


161 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page